Албания: Про країну

Про країну
Албанія - загадкова країна на Балканському півострові, відкрита для туризму зовсім недавно. Щорічно кількість туристів зростає на 10- 15%. Країна більш ніж на 2/3 покрита високими горами і частина території вкрита густими незайманими лісами. Мальовничі озера, дивовижні пейзажі і, звичайно, пляжі - все це чарівна Албанія!РОЗТАШУВАННЯ
Столиця - Тірана
Албанія знаходиться на південному сході Європи, в західній частині Балканського півострова. Витягнута з півночі на південь вздовж         узбережжя Адріатичного і Іонічного морів на 427 км. На північному сході межує з Республікою Косово, на північному заході - з Чорногорією, на сході - з Македонією, на південному сході - з Грецією.
ТЕРИТОРІЯ
28 700 км2
Країна розділена на 2 частини - північну і південну по річці Шкумбіні. У північній частині Албанії знаходяться гори, в східній частині країни рівнинна територія, в західній - низовина. Довжина берегової лінії складає близько 362 км.
КУРОРТИ
Адріатичне узбережжя (від кордонів з Чорногорією на південь в напрямку Іонічного моря) складається з соснового лісу і декількох лагун. Основні курорти: Шенджин, Дуррес, Голем, Вльора. Берег Іонічного моря суцільно порізаний скелястими бухтами, основні курорти: Зермі, Хімара, Борш, Саранда, Ксаміль.
НАСЕЛЕННЯ
3,038,594 чол. (98% населення Албанії складають албанці. На півдні живуть греки (0,9%), на сході-македонці (0,2%); проживають також цигани, аромунов, серби та інші.) 63% є мусульманами, 31% - християнами , 5% - атеїстами.
Клімат
Клімат в прибережних районах середземноморський - зима м'яка і волога, літо сухе і жарке. На півдні субтропічний середземноморський, на півночі - помірний. Клімат гірських районів континентальний - холодна зима і вологе літо.
ПЛЯЖІ
Пляжі міські, безкоштовні. Лежаки і парасольки за додаткову плату. Як правило, на літній сезон готелі орендують пляжі, тому гості готелю користуються пляжним обладнанням безкоштовно.
КУРОРТНИЙ СЕЗОН
У країні більше 300 сонячних днів в році, туристичний сезон триває з травня по вересень, але на повітрі комфортно перебувати також у квітні і жовтні.
Літо сухе і спекотне, середня температура в липні + 28 ... + 32 градуси. Однак спеку пом'якшує середземноморський бриз.
Зима волога і прохолодна. Середні температури повітря в січні від 4 ° C на півночі, до 7 ° C на півдні.
У горах клімат холодніше. Температура може опускатися до -20 ° С. А на висоті понад 1000 м майже цілий рік лежить сніг.
КУХНЯ
В Албанії прекрасна середземноморська кухня, але страви значно дешевше, ніж в Греції, Італії, Туреччини. Албанці використовують в їжу тільки свіжоприготовані продукти, на узбережжі обов'язково спробуйте рибу, а в горах - замовляйте м'ясо. Крім того, в Албанії виробляють червоні і білі вина, коньяк, оливкова олія; у всіх ресторанах подають свіжі місцеві овочі і фрукти.