Греция: Про країну

19 Beautiful Islands In Greece You Have To Visit - Hand Luggage Only -  Travel, Food & Photography Blog

Греція – держава у Південній Європі на Балканському півострові. Країна омивається Середземним морем, зокрема: Іонічним, Егейським та Лівійським морями, що є частиною його акваторії. 20% території Греції розташовані на численних островах. Греція відома своєю чудовою природою, захоплюючою історією та багатою культурою. Стародавні археологічні пам'ятки, багата культурна спадщина, м'який клімат та піщані пляжі роблять Грецію одним із головних туристичних напрямків Європи.

Греція наповнена різними пам'ятками культури, значна частина яких перегукується з античними часами. Де б ви не опинилися – в Афінах чи Дельфах, у Фівах чи Метеорах, на святій горі Афон чи в скельних монастирях – скрізь на вас чекає знайомство з цікавими пам'ятниками, самобутніми народними традиціями. Тут, на батьківщині Гомера та Піфагора, Софокла та Демокріта, Арістотеля, Евріпіда, Платона та інших відомих особистостей минулого, ви отримаєте настільки яскраві враження, що обов'язково захочете приїхати сюди знову!

А ще Греція – це лагідне сонце, чудові пляжі, тепле море з кришталево чистою водою та мальовничі острови, найпопулярнішими з яких вважаються Корфу, Родос, Санторіні та Крит. Країну не дарма називають раєм для туризму та відпочинку. М'який субтропічний клімат перебуває у дивовижній гармонії з вишуканою красою природи. Навряд чи десь ще ви побачите такі симпатичні села, що примостилися на гірських схилах, або потопаючі в густій зелені будинки, вкриті червоною черепицею. І зовсім неважливо, з якою метою мандрівник ступає на цю благословенну землю – глибоко вивчити її історичну спадщину або просто ліниво валятися на пляжі. Очевидно одне: у Греції кожен знайде собі заняття до душі і ніколи не пошкодує про поїздку.

Територія Греції може бути поділена на три частини:
Материкова Греція, до складу якої входять Македонія (Флоріна, слов'янська назва Лерін, Пелла Кавала, Касторія, Халкідікі та ін.), Фракія (Родопі, Ксанті та Еврос), Епір (Теспротія, Превеза Яніна та ін.), Фессалія (Ларіса, Магнія та ін.) ) та Центральна Греція (Фтіотида, Фокіда, Аттика та ін). Також географічно до цього регіону можна віднести Іонічні острови;

Пелопоннес - найбільший півострів Греції і осередок найдавнішої цивілізації Європи, включає номи Аркадія, Лаконія, Месінія і т. д. Тут розташований знаменитий Корінфський канал, проритий французькою фірмою для грецької держави в XIX столітті;

Острови Егейського моря, найбільшими з яких є Крит — найбільший острів Греції і восьмий у Європі (8259 км²) та Евбея — другий за величиною, після Криту, острів Греції (3654 км²), з'єднаний з континентом мостом, перекинутим через протоку Евріп, а також Лесбос (1630 км²) розташований біля берегів Туреччини. Також тут розташовано безліч груп невеликих островів – Північні Споради, Кіклади, Додеканес.

Клімат
Клімат Греції, якщо говорити в цілому, відрізняється м'якістю, і в цьому величезна «заслуга» Середземного моря, яке ніби опікується та оберігає цю маленьку країну. Літо тут спекотне та сухе: середньомісячна температура липня варіюється в межах +30…+32 градусів Цельсія, вологість досягає 55%. Пляжний сезон в Елладі починається в середині травня і продовжується аж до листопада. Зима країни аж ніяк не відрізняється суворістю. Температура у січні становить у середньому 10 градусів зі знаком «плюс», а вологість – 75%.
Також у Греції виділяється кілька кліматичних зон. У материковій частині країни погодні умови нагадують балканські, для яких характерні холодні зими та спекотне вологе літо. Аттика, Крит, Додеканес, Кіклади, центр та схід Пелопоннесу за кліматом типово середземноморські регіони. Довго зберігається тепла погода на Криті: на південному узбережжі найбільшого грецького острова можна купатися та засмагати з квітня по листопад.

Населення
Більшість населення Греції становлять греки (95%). Основною офіційно визнаною релігійною меншістю сучасної Греції є мусульмани Фракії та Додеканесських островів, що включають турків (1% населення Греції), помаків (болгаромовні мусульмани, 0,3%) та циган-мусульман (0,1%).  
Є меншості, які виділяються в основному вченими-етнографами на мовних підставах, але тут є своя специфіка: албанці (4%; у тому числі арнаути) - це двомовне населення з грецькою самосвідомістю, що дало країні десятки національних героїв у боротьбі з турками, «слов'яномовні греки» або македонські слов'яни (1,2 %), які на початку XX століття називали себе болгарами і визнавалися такими, аромуни (1,1 %, включаючи мегленітів) — це двомовна група з грецькою самосвідомістю, яка дала країні національних героїв і добру половину її меценатів, православні цигани (ще 0,8%).
Офіційно визнаються вірмени, серби (0,3%), араби (0,3%), євреї (0,05%) та ін.


Релігія
Майже все населення Греції сповідує православ'я. Відповідно до Конституції православне християнство є державною релігією.

Мова
Державна мова - грецька, якою розмовляє практично все населення країни.

Валюта
Національна валюта Греції – євро.

Транспорт
Грецією зручно подорожувати автобусом, до того ж поїздка обійдеться недорого. Міський громадський транспорт курсує з 5:30 ранку та аж до півночі, є й спеціальні нічні рейси. Найрозвиненішою у транспортному відношенні є, звісно, столиця. Автомобільне сполучення в ній, так само як і в інших містах, хаотичне, можуть виникати проблеми з паркуванням. У містах встановлено обмеження швидкості: 50 км/год.
Альтернатива автобусам – електротранспорт (трамваї та тролейбуси). В Афінах, як і належить столичному мегаполісу, є своє метро, проїзний діє протягом 1,5 години. В інших містах підземки відсутні.
У Греції є мережа залізниць, тільки досвідчені туристи не радять подорожувати в поїздах другого класу, оскільки вони чистотою та комфортом, на відміну від поїздів першого класу, похвалитися не можуть. Але незалежно від категорії, поїзд був і залишається затребуваним варіантом саме для нічних поїздок: заснув в одному місті, а вранці прокинувся – ти вже в місці призначення свіжий і відпочив!
Оскільки Греція – частково острівна держава, автобусом чи потягом дістатися можливо не в усі точки країни. Для морських подорожей доведеться вибирати один із видів водного транспорту: паром або швидкісний катер. При паркуванні на паромі свого або орендованого авто слід бути уважним, тому що автомобілі зазвичай розташовані дуже близько один до одного.

Свята
1 січня – Новий рік.
6 січня – Богоявлення.
25 березня – День Незалежності.
1 травня – День праці.
15 серпня – Успіння Богородиці.
28 жовтня – День «Охи», на згадку про грецький опір італійської окупації 1940 року.
25 грудня – Різдво Христове.
26 грудня – Собор Пресвятої Богородиці.
Свята, що не мають точної дати – Перший день Великого посту (чистий понеділок), Свята п'ятниця, Великодній понеділок, Вознесіння, Духів день.

Години роботи
Незважаючи на деякі загальні тенденції, наприклад, велика перерва в роботі під час сієсти, години роботи організацій у Греції досить плаваючі. Магазини зазвичай відкриті по понеділках, середах та суботах приблизно з 8.30-10.00 до 15.00, у вівторки, четверги та п'ятниці до 14.00 і потім з 17.00 до 20.00-21.00. Це правило не зачіпає місцеві лавки, особливо продуктові магазини, що працюють часом навіть у неділю.
Музеї та місця археологічних розкопок, які можна відвідати, закриті у понеділок, іноді в середу. Режим роботи – з 8.00-8.30 до 15.00 поза сезоном, і до 17.00 і навіть 19.00 у липні та серпні. Пам'ятайте, останніх відвідувачів пускають за півгодини до закриття.
Банки, як правило, працюють з 8.00-8.30 до 14.00 з понеділка по четвер та до 13.30 у п'ятницю; деякі здійснюють обмінні операції у суботу.
Митні правила
Без декларування дозволяється ввезення / вивезення суми до 10 тисяч євро (обов’язковому декларуванню підлягає сума від 10 тисяч євро). Норми дозволених для ввезення/вивезення алкогольних та тютюнових виробів стандартні для усіх країн Європейського Союзу (200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів; 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв).

Корисні телефони
Посольство України в Грецькій Республіці
Адреса: вул. Стефану Дельта, 2, м. Афіни, р-н. Філотеї, 152 37, Греція
Номер телефону
(+30210) 68 00 230
Номер гарячої лінії
+30 69 327 656 06
Електронна адреса
emb_gr@mfa.gov.ua