Индонезия: Про країну

о.Балі - це кохання з першої подорожі!

Індонезія — перлина Південно-Східної Азії, що займає територію кількох тисяч вулканічних островів. На них проживають сотні народів, які розмовляють різними мовами з багатою культурною спадщиною. Тут з'єднується Тихий та Індійський океан з їх різноманітною флорою та фауною.
Індонезія має 20% коралових островів у світі. Країна відома завдяки своїм пляжам з лікувальним вулканічним піском, вулканам, а також комодським варанам, слонам, орангутанам і мешкаючим в джунглях.
тиграм.
 
Неймовірні храми, заворожують своїми легендами та богами, які мешкають там. Смарагдові рисові тераси, гойдалки над прірвою, первоздані джунглі, колорит місцевих сіл, різноманітність пляжів від білосніжних до чорних з вулканічним піском, неймовірні заходи сонця та блакит океану. Все це робить Балі одним із найпопулярніших місць у світі!
 
Архіпелаг складається з 5 основних островів (Суматра, Калімантан, Сулавесі, частина острова Нова Гвінея та Ява) та безлічі невеликих островів, розкиданих між Азією та Австралією.
Усього їх понад 18 000 і лише 6 000 з них живуть. Загальна площа архіпелагу 1904,5 тис. кв. км., це найбільша острівна держава. Регіон відноситься до Тихоокеанського вогняного кільця – з 500 розташованих тут вулканів близько 200 діючих. Найвідоміші вулкани - Кракатау в Зондській протоці та Тамбора на острові Сумбава. У 1883 році, в результаті виверження вулкана Кракатау, було зруйновано цілий острів і загинуло десятки тисяч людей. Наразі на його місці розташований острів Анак Кракатау (син Кракатау). Виверження вулкана Тамбор в 1815 вважається найсильнішим на Землі за останні 500 років
Столиця Індонезії – велике, яскраве місто Джакарта – знаходиться на острові Ява.
Тут же розташоване місто Джокьякарта, знамените своїми ляльковими виставами та традиційним
оркестром під назвою гамелан.
Різниця у часі між містами Київ та Джакарта: Київ 6 годин взимку, 5 годин влітку
 
Клімат
Індонезії розрізняють екваторіальний та субекваторіальний морський клімат.
На південних та східних отрутах у році, в умовах субекваторіального клімату, виділяються два сезони: дощовий (з листопада по лютий) та сухий (з березня по жовтень). Дощовий сезон характеризується нетривалими ранковими або нічними зливами. У цій частині архіпелагу найбільш жарко: на острові Балі денна температура в березні може досягати +34 градусів, у липні вона тримається на рівні +30 градусів, у нічний годину протягом усього року – не нижче +23 градусів.
 
Рослинний та тваринний світ
В Індонезії схили гір у верхньому ярусі вкриті змішаними та хвойними лісами, трохи нижче – вологими тропічними лісами, в яких зустрічаються дерева висотою до 50 м. На рівнинах переважають ліси з пальм, фікусів, а в підліску росте папороть. На територіях, де випадає не так багато опадів, зустрічаються казуаринове ("червоне") дерево та бамбук. На південних островах можна побачити австралійську рослинність, наприклад тут поширений евкаліпт. На узбережжях у заболочених областях переважають мангрові зарості, на піщаних узбережжях ростуть казуарини та кокосові пальми. На території архіпелагу також зустрічається раффлезія – найбільша квітка у світі (діаметром до 1 метра) яскраво оранжевого кольору.
На західних островах мешкають азіатські тварини - слон, носоріг, тигр, орангутан, але в східному острові Нова Гвінея - сумчасті тварини (єхідні, кускуси, деревне кенгуру).
В Індонезії безліч ендемічних тварин: на островах Суматра та Калімантан – малайський ведмідь, на Яві та Калімантані – дикий бик, на Сулавесі – бабіруса (дика свиня).
У тропічних лісах водяться змії, крокодили та ящірки, на острові Комодо можна зустріти гігантську ящірку – варана комодо. З птахів тут живуть райський птах, птах-носоріг, казуар, різноманітні папуги. У водах, що омивають архіпелаг, водяться анчоуси, бички, леткі риби, сардини, скумбрія, тунець, акули, схили й дельфіни, іноді запливають риба-пила, риба-меч і барракуда, а у водах поблизу острова Балі - морські черепахи.
 
Валюта
Офіційною грошовою одиницею Індонезії є рупія, що дорівнює 100 сінам. У обігу знаходяться банкноти номіналом 100, 500, 1000, 5000 та 10000 рупій.
Валюту можна обміняти у банках, готелях, аеропортах та великих торгових центрах. При обміні доларів США можуть виникнути проблеми із купюрами, випущеними до 2000 року. При обміні банкнот номіналом 50 і 100 доларів США курс вищий, ніж на дрібніші купюри. До оплати у великих магазинах приймаються кредитні картки, але в Балі вони приймаються повсюдно, навіть у дрібних лавках
 
Населення
У складі корінного населення виділяється велика кількість народностей - 45% яванці, 14% сунди, 8% мадури, також є мінангкабау, батаки, ачехці, малайці, даяки, буги, балійці та папуаські народи, у гірських областях живуть гайо та аласи. Крім цього в Індонезії проживають китайці, араби та індійці.
 
Релігія
Серед віруючого населення архіпелагу переважна кількість - мусульмани, що іслам сповідує близько 88% населення. Є християни (9%), переважно католик