Италия: Про країну

 

Держава на півдні Європи, що складається з півострова, відмежованого Альпами та оточеного кількома островами. Країна розташована у південно-центральній Європі і вважається частиною західної Європи. Унітарна парламентська республіка зі столицею у місті Рим, що займає територію загальною площею 301 340 км² і межує на суходолі з Францією на північному заході, зі Швейцарією та Австрією на півночі та Словенією на північному сході, а також анклавованими мікродержавами Ватикан, Сан-Марино та Суверенний Мальтійський орден. Італія має територіальний ексклав у Швейцарії (Кампйоне) та морський ексклав у водах Тунісу (Лампедуза). Населення країни — близько 60 мільйонів, що робить її третьою за чисельністю країною-членом Європейського Союзу.

Мова

Офіційною мовою країни є італійська. Англійську і французьку розуміють майже скрізь у готелях, ресторанах, у туристичних бюро. Німецьку — у першу чергу в курортних зонах на півночі. Досить значні мовні меншини розмовляють фріуланською, ладинською, сардською та німецькою мовами. Крім того, є компактні осередки поширення таких мов, як франко-провансальська, грецька, албанська й каталанська.

Валюта

Грошова одиниця Італії- євро. З 1999 року в безготівкових розрахунках, а з 2002 і в готівковому обігу.
 
Транспортне сполучення
 
Транспорт Італії є розвиненим і комплексним. Найбільше значення мають автомобільний, залізничний, трубопровідний і морський. Супер автостради Італії (вони тут почали будуватися вперше і звідси їх назва) відповідають найкращим міжнародним стандартам. Використовуються 25 млн легкових і 2 млн вантажних автомобілів. Італія має великий морський флот, а її авіакомпанія «Аліталіа» — серед найбільших у світі. Головними вузлами внутрішніх і міжнародних сполучень є Рим і Мілан, морськими портами — Ґенуя, Трієст і Венеція. Специфікою транспортної системи Італії є такі її риси:
Найщільніша мережа транспортної інфраструктури на Півночі.
Італія є морською країною, але порти півострівної частини, за винятком Неаполя, невеликі. Будівництво нових спеціалізованих портів не змінює становища.
Залізниці й автостради півострова за своїми напрямками та густотою фактично повторили мережу стародавніх римських доріг, включаючи й славнозвісну Аппієву дорогу між Римом, Неаполем і Бриндізі.
Для сполучень із рештою Європи важливе значення мають узбережжя Рив'єри, тунелі під Монбланом та перевалом Фрежюсом, перевали й тунелі Сен-Бернар, Сімплон, Сен-Ґотард і Бреннер. Найдовшим є Симплонський залізничний тунель — 19,8 км. Поромні переправи з'єднують півострів з островами Сицилія і Сардинія та з Грецією. Існує проєкт будівництва моста або тунелю через Мессінську протоку.

Італійська кухня

Найпопулярнішими стравами та продуктами країни є: полента з печінкою, спаржа, помідори, макарони, равіолі, ризото, грисині (традиційні італійські хлібні палички), закуски антіпасто. Також великий вибір сирів:  моцарела, горгонцола, рікота і пармезан. З десертів: морозиво, панетоне (крутий кекс із дріжджового тіста, що печеться в циліндричній формі), тирамісу (десерт з кремом «маскарпоне» та какао). І звичайно італійські вина, як то: «Молоко Венери» — міцний 30-градусний напій білого кольору з тонким ароматом меду і трав.

Телефонний зв'язок
 
Телефонні коди основних міст Італійської Республіки
Болонья - 39 051, Флоренція - 39 055, Генуя - 39 010, Мілан - 39 02, Неаполь - 39 081, Палермо - 39 091, Рим - 39 06, Венеція - 39 041, Верона - 39 045.
 
Свята
1 січня Новий рік (Capodanno)
6 січня Богоявлення (Epifania)
Плаваюча дата Великдень Pasqua
1-й понеділок після Великодня Великодній понеділок( Lunedì dell'Angelo, Pasquetta)
25 квітня День визволення Італії від фашизму (Festa della Liberazione) Завершення Другої світової війни у Європі, 1945 рік.
1 травня День праці (Festa dei Lavoratori)
2 червня День незалежності Італії (Festa della Repubblica Italiana)
 
Посольства / консульства
Посольство України в Італійській Республіці, в Республіці Мальта та в Республіці Сан Марино (за сумісництвом)
00198, Roma, via Guido d'Arezzo, 9. Консульський підрозділ – via Monte Pramaggiore, 13
Телефони
+39-068-41-26-30 +39-06-82-00-36-41
Електронна пошта
emb_it@mfa.gov.ua gc_it@mfa.gov.ua