Мальдивы: Про країну

Мальдіви - тропічна держава в Індійському океані, розташована на 26-ти атолах, які складаються з більш ніж тисячі коралових островів. З усіх островів тільки 202 заселені. Протяжність мальдівського архіпелагу з півночі на південь - 820 км, зі сходу на захід - 120 км. Загальна площа Мальдів разом із сушею і морем складає близько 90 тис.кв.км.

Столиця Мальдівської республіки - Мале (яка є однією з найменших столиць усього світу і єдиним містом на Мальдівах) знаходиться на одному острові, міський аеропорт знаходиться на іншому, а готелі - кожний на окремому острові.

Північний Мале Атол - головний атол Мальдівських островів, на якому знаходиться столиця країни. Протяжністю 69 км і довжиною 39 км, він складається з 50 островів, з яких населені лише вісім (включаючи аеропорт). Решта 42 - нежилі, 27 з них є курортами, 15 островів здані в оренду приватним особам. 

Південний Мале Атол складається з 30 островів, три з яких населені людьми, на 17 розташовані готелі,10 - нежилі. Протяжність атола маленька - 36 кілометрів з півдня на північ і всього 19 км зі сходу на захід. Справжній мальдівський колорит і близькість до столиці Мальдів - Мале - роблять відпочинок комфортним, адже трансфер буде зовсім недовгим.

КЛІМАТ

Середня температура + 29 + 32 С. Існує 2 мусонних періоду: північно-східний мусон триває з грудня по березень (в цей час випадає найменша кількість опадів) і більш вологий південно-західний мусон - з травня по жовтень. Купатися і засмагати на Мальдівах можна цілий рік. 
Найсприятливіший час для дайвінгу - листопад - квітень (в цей період найкраща видимість). 
Найсприятливіший час для серфінгу - з квітня по жовтень.

НАСЕЛЕННЯ

Населення Мальдів - близько 260 тис. чоловік. У країні висока, до 98%, грамотність, так як з 1960 р введено обов'язкова англійська середня освіта.

ЧАСОВИЙ ПОЯС

Різниця в часі з Києвом: плюс 2 години в літній період, плюс 3 години в зимовий період.

РЕЛІГІЯ

Мальдівські острови є сунітською мусульманською державою. Державна релігія на Мальдівах - Іслам, а президент представляє верховну владу, яка освячена та захищена релігійними догматами.

МОВА

Державна мова Мальдів - дхівехі, належить до індоіранської мовної гілки індоєвропейської мовної сім'ї, використовується унікальна писемність «тхаана», слова в ній пишуться зліва направо. 
Є версія, що назва «Мальдівські острови» утворилося з слів «махав» (арабською «палац») і «дива» ( «острів» на хінді). В Мале і на курортах поширена англійська мова. 

ВАЛЮТА

Місцева грошова одиниця - мальдівська руфія, 1 руфія.
В обороті банкноти 2, 5, 10, 20, 50, 100 і 500 руфій, а також монети в 1, 2, 5, 10, 25 і 50 ларі. Також до оплати, в готелях, приймають долари США і основні кредитні картки (American Express, Visa, Master card, Diners Club, JCB і Euro Card). Обмінювати по приїзду долари на місцеву валюту не обов'язково. 
Валюту міняють в банку і в великих магазинах, на яких висить особливий знак поряд зі знаками міжнародних туристських карток.

ТРАНСПОРТ

У зв'язку з географічною особливістю Мальдів, громадський транспорт і дороги можна зустріти тільки в столиці на острові Мале. Трансфери на всі курорти Мальдів здійснюються на швидкісних човнах, гідролітаках, а також за допомогою внутрішніх авіаліній. Окремі курорти надають комбінований вид трансферу - внутрішній авіапереліт + швидкісний катер.

МИТНІ ПРАВИЛА

Мальдіви - безвізова країна. Туристична віза ставиться в паспорт після прибуття і діє протягом 30 днів з моменту в'їзду в країну.
Всім, хто прибувають на Мальдівські острови, необхідно пам'ятати, що в країну заборонений ввіз: 
алкоголю (будь-якої продукції) 
наркотичних речовин 
порнографічних матеріалів 
відеокасет 
свинини 
вогнепальної зброї
зброї для підводного полювання
вибухових речовин
хімікатів
тварин

У разі присутності в Вашому багажі перерахованих вище предметів, при проходженні митного контролю, у Вас їх вилучать. Все вилучене підлягатиме знищенню!