ЮАР: Про країну

group of penguins

Південна Африка, офіційно Південно-Африканська Республіка (ПАР), знаходиться на самому півдні африканського континенту. Південна Африка має три столиці: виконавчу Преторію, судову Блумфонтейн і законодавчу Кейптаун. Найбільше місто Йоганнесбург.  На півдні він обмежений 2798 кілометрами (1739 миль) узбережжя Південної Африки, що тягнеться вздовж Південної Атлантики та Індійського океанів; на півночі сусідніми країнами Намібією, Ботсваною та Зімбабве. ; а на схід і північний схід — Мозамбіком та Есватіні (колишній Свазіленд); і він оточує анклавну країну Лесото.
Південна Африка є гарячою точкою біорізноманіття з різноманітністю унікальних біомів, рослинного і тваринного світу.

Населення
Близько 80% південноафриканців походять із чорношкірих африканців, розділених між різними етнічними групами, які розмовляють різними африканськими мовами.Решта населення складається з найбільших в Африці громад європейського (білі південноафриканці), азіатських (індійці південноафриканців та китайських південноафриканців) та багаторасових (кольорові південноафриканці) походження.

Мова
Південна Африка — це багатоетнічне суспільство, яке охоплює широкий спектр культур, мов і релігій. Його плюралістичний склад відображено у визнанні конституцією 11 офіційних мов, що є четвертим за величиною у світі. Згідно з переписом населення 2011 року, двома першими мовами, які найчастіше розмовляють, є зулу (22,7%) і коса (16,0%).Два наступних мають європейське походження: африкаанс (13,5%) розвинувся з голландської і є першою мовою більшості кольорових і білих південноафриканців; Англійська мова (9,6%) відображає спадщину британського колоніалізму і зазвичай використовується в громадському та комерційному житті. 

Релігія
Християни становлять 79,8% населення, більшість із них члени різних протестантських конфесій (широко визначених як синкретичні африканські ініційовані церкви) та меншість римо-католиків та інших християн. Категорія християн включає сіонських християн (11,1%), п'ятидесятників (харизматиків) (8,2%), римо-католиків (7,1%), методистів (6,8%), голландських реформатів (африкаанс: Nederduits Gereformeerde Kerk; 6,7%) та англіканців (3,8%) ). Члени решти християнських церков становлять ще 36% населення. Мусульмани становлять 1,5% населення, індуси 1,2%, традиційна африканська релігія 0,3% і іудаїзм 0,2%. 

Південна Африка також є домом для значного єврейського населення, що походить від європейських євреїв, які прибули як меншість серед інших європейських поселенців. Це населення досягло піку в 1970-х і становило 120 000, хоча сьогодні залишилося лише близько 67 000, решта емігрували, в основному до Ізраїлю. Незважаючи на це, ці цифри роблять єврейську громаду в Південній Африці дванадцятою за чисельністю у світі.

Кухня
Південноафриканська кухня дуже різноманітна; їжа з різних культур і походження подобаються всім, і особливо користується попитом у туристів, які бажають спробувати великий асортимент. Кухня в основному заснована на м’ясі, відоме як браай, різновид барбекю. Південна Африка також відома як великий виробник вина, де одні з найкращих виноградників лежать в долинах навколо Стелленбоша, Франшхука, Паарла та Беррідейла.

Клімат
Тропічний на півночі та субтропічний на півдні країни. Західне узбережжя країни омиває холодна Бенгальська течія, а східне - тепла Мозамбікська течія, що сприяють, поряд з піднесеним рельєфом та прибережними гірськими грядами, формуванню особливого клімату країни. Середня температура січня від +18°С до +27°С, липня - від +7°С до +10°С, при цьому залежно від рельєфу місцевості навіть сусідні райони можуть помітно відрізнятися один від одного за температурою повітря. Опадів випадає від 30-150 мм. на західному узбережжі до 650 мм. на центральних плоскогір'ях та до 2000 мм. на східних схилах Драконових гір.

Часовий пояс
+02:00

Валюта
Южноафриканський ренд