Испания: Про країну

Іспанія знаходиться в Південно-Західній Європі. Це одна з найбільших країн Європейського союзу, розташована на Піренейському півострові і займає понад 2/3 його території. Іспанія межує з Португалією на заході, Францією та Андоррою на півночі, Гібралтаром та Марокко на півдні. Країна офіційно поділена на автономні регіони. За кількістю об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО Іспанія поступається лише Італії та Китаю. Іспанія входить до 30 найрозвиненіших країн світу.

Рельєф. Рельєф Іспанії надзвичайно різноманітний. Головну роль у ньому відіграють гори та плоскогір'я. Країна є однією з найгірськіших у Європі. Найбільші гірські системи: Піренеї, Кордильєра-Бетика, Іберійські, Каталонські та Кантабрійські гори. Найбільша рівнина – Андалуська низовина, розташована на півдні. На північному сході розташована Арагонська рівнина. Найвища вершина континентальної Іспанії – гора Муласен (3478 м). Найвища вершина країни розташована на острові Тенеріфе – вулкан Тейде (3718 м). Найбільшими річками країни є Гвадалквівір, Тахо, Дуеро, Ебро. Завдяки географічним особливостям дуже різноманітний тваринний та рослинний світ Іспанії. Північ країни схожа на Центральну Європу, а південь нагадує Північну Африку. На північному заході зустрічаються широколистяні ліси, на півдні –пустелі і напівпустелі, для узбережжя характерна середземноморська флора.

Клімат. Іспанія одна з найтепліших країн Європи. За кількістю сонячних днів у році Іспанія разом з Італією та Грецією ділить перше місце у Європі. Хоча завдяки рельєфу, тут можна зустріти кілька кліматичних зон. Переважає середземноморський клімат, який панує на морському узбережжі, а в центральній частині – посушливий. У більшості регіонів країни літо сухе та спекотне, зима досить тепла та волога. У центральних районах в холодну пору не рідкісні заморозки. Дощі бувають найчастіше у вигляді коротких зимових злив. Середні температури найбільш спекотного місяця (липень) досягають 18-20°C у прибережних районах півночі та північного заходу та 26°C на середземноморському узбережжі. Середні температури січня від 8–10 °C у північній та середній частині, до 10–12 °C у південній. Мінімальна кількість сонячних днів (30 днів на рік) спостерігається на північно-західному атлантичному узбережжі, тоді як на узбережжі Середземного моря майже цілий рік світить сонце (понад 150 днів на рік).

Населення. Корінне населення країни – іспанці (кастильці), каталонці, баски, галісійці та ін. Загальна чисельність населення становить 39,6 млн. людей. Середня тривалість життя в Іспанії є однією з найвищих у світі, 83 роки. Самі іспанці досить доброзичливі, відкриті та емоційні. Це галасливий та темпераментний народ. Вони часто бувають непунктуальні, трохи ліниві і безвідповідальні.

Релігія. Майже 80% населення сповідує християнство, близько 75% – католики. Католицька церква, будучи одночасно великим землевласником, промисловцем і банкіром, має великий вплив у країні. Багатовікові релігійні традиції такі сильні в країні, що більшість дотримуються церковних обрядів, постів, відзначає свята. З релігійних свят в Іспанії особливо популярний Страсний тиждень, який відзначають ще з часів середньовіччя. В усіх містах та селах країни проходять яскраво оформлені релігійні процесії. Розігруються окремі картини життя Христа.

Мова. Офіційною мовою вважається іспанська. Взагалі в Іспанії розмовляють чотирма мовами: іспанською, баскською, каталонською та галісійською. В автономіях часто розмовляють мовою етносу чи на діалекті.

Валюта. Грошова одиниця країни – євро (EUR). У великих містах є банкомати, де можна використовувати кредитні картки "Visa", "Master Card", "American Express".

Транспорт. В Іспанії є кілька міжнародних аеропортів. Найбільші з них – Барахас (Barajas) у Мадриді та Ель Прат (El Prat) у Барселоні. Інші аеропорти обслуговують переважно курорти Середземного моря та Канарські острови в Атлантичному океані. В Іспанії транспортне наземне сполучення підтримується широко розгалуженою мережею автомобільних та залізниць. Міський транспорт у великих містах представлений метро, автобусами, трамваями, таксі, мережею приміських поїздів. Міські автобуси працюють з 6.00 до 24.00 з інтервалом о 10-15 хв. І суворо дотримуються розкладу. Регулярні повітряні рейси здійснюються між великими містами. Зв'язок материкової частини країни з Африканським континентом, Балеарськими та Канарськими островами забезпечують також регулярні пасажирські судна. У курортних зонах легко можна взяти напрокат автомобіль. Водій повинен бути не молодше 21 року. Оренда автомобілів типу Opel Corsa або Ford Fiesta коштує в середньому від 40 доларів США на день. При укладанні договору необхідно мати паспорт, міжнародні права водія (стаж не менше року) і, як правило, застава від 50 до 100 доларів США, який повертається після закінчення терміну оренди. Як правило, вартість оренди не входить вартість бензину. Якщо клієнт отримує машину з повним баком, то й повернути її має також з повним баком. Вартість одного літра бензину приблизно 0,9 доларів. У вартість оренди автомобіля входить страховка.

Свята та розваги. Іспанці – азартний народ, вони люблять лото та лотереї. Але, звичайно ж, найбільш повно темперамент іспанців проявляється у їхній любові до кориди та футболу. В Іспанії святкуються і численні карнавали та веселі ярмарки. Найгучніший і найвеселіший з карнавалів – фальяс – проводиться у місті Валенсія в день Св. Йосипа, покровителя теслярів та червонодеревників. Цього дня вулицями носять великі картонні та лялькові ляльки – фальяс, а вночі під звуки музики, при спалахах бенгальських вогнів та петард їх спалюють. Особливе та унікальне явище в Іспанії – бій биків, знаменита корида. Це традиційне видовище, що сягає корінням у глибини історії Середземномор'я. Вона була відома ще на Криті в період розквіту мінойської культури (2000-1450 роки до н.е.), про що свідчать фрески, що зображають танцівниць та бугаїв. Корида в Іспанії проводиться практично повсюдно, але її найбільший центр – Севілья. Головна дійова особа кориди – матадор, який убиває бика.

Кухня. Іспанці дуже люблять поїсти, випити вина і дуже пишаються своєю кухнею. Кожен регіон Іспанії має свої власні зіркові страви та унікальні смаки. Іспанську кухню можна охарактеризувати як досить легку з великою кількістю овочів та величезною різноманітністю м'яса та риби. Прийоми їжі в іспанців трохи відрізняються від наших. Сніданок у них легкий. Обід подають о 13:00-15:00. Після обіду слідує сієста. Вечеря пізня. Традиційна їжа та продукти: паелья, хамон, тапас, Chorizo ​​(пряна ковбаса), Bocadillo de Calamares (смажений кальмар), Boquerones en vinagre (анчоуси з часником), Churros (іспанські пончики), Empanadas Gallegas (пиріжки з м'ясом), Faba (тушковане м'ясо), різні варіанти гаспачо (супи), Tortilla de patatas (яєчний омлет зі смаженою картоплею). Головний алкогольний напій – вино, якість якого на високому рівні. Найпопулярніший безалкогольний напій – кава.

Митні правила. Без мита на територію Іспанії можна ввозити: 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну; 1 л міцного алкоголю або 2 л спиртних напоїв міцністю до 22 градусів, 4 л негристих вин, 16 л пива, ввезення дозволено особам віком від 18 років; товари на суму до 430 € – для тих, хто в'їжджає морем або літаком, або 300 € – для тих, хто подорожує сушею. Заборонено ввозити: наркотики; зброю та боєприпаси; вибухові речовини; м'ясну та молочну продукцію, за винятком дитячих сумішей із порошкового молока у комерційних упаковках та спеціальних продуктів, необхідних за медичними показаннями.

 

Корисні телефони в Іспанії:

Генеральне консульство України у Барселоні (Королівство Іспанія).

Адреса: c. Numancia, 185, bajos 2 Барселона 08034 Іспанія.

Телефони: + (34) 932 066 350, 932 801 812, 932 804 009.