Испания: Про країну

Іспанія знаходиться в Південно-Західній Європі. Це одна з найбільших країн Європейського союзу, розташована на Піренейському півострові і займає понад 2/3 його території. Іспанія межує з Португалією на заході, Францією та Андоррою на півночі, Гібралтаром та Марокко на півдні. Країна офіційно поділена на автономні регіони. За кількістю об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО Іспанія поступається лише Італії та Китаю. Іспанія входить до 30 найрозвиненіших країн світу. З території площею 505 990 км², Іспанія є найбільшою країною Південної Європи, другою за величиною країною Західної Європи та Європейського Союзу та четвертою за розміром країною Європейського континенту. З населенням у понад 46 мільйонів, Іспанія є четвертою за кількістю населення країною Європейського Союзу. Столиця країни — Мадрид; серед інших важливих мегаполісів Барселона, Валенсія, Севілья, Сарагоса, Малага та Більбао.

Історія

Сучасні люди вперше прибули на Піренейський півострів близько 35 000 років тому. Іберська культура разом із фінікійськими, давньогрецькими, кельтськими та карфагенськими поселеннями розвивались на півострові доти, поки він не потрапив під владу Риму близько 200 року до н. е., після чого регіон отримав назву Гіспанія, засновану на більш ранній фінікійській назві Sp(a)n або Spania. Наприкінці існування Західної Римської імперії, германські племінні конфедерації, що мігрували з Центральної Європи, вторглися до Піренейського півострова і створили відносно незалежні королівства у своїх західних провінціях, включаючи Свеви, Алани та Вандали. Врешті-решт, Вестготи насильно об'єднали усі незалежні території півострова, включаючи візантійську провінцію Спанія, у королівство Вестготів, яке більш-менш об'єднало політично, церковно і юридично всі колишні римські провінції та королівства-наступники того, що тоді було задокументовано як Гіспанія. На ранніх етапах сучасного періоду, Іспанія керувала однією з найбільших імперій в історії, яка була також однією з найперших світових імперій, залишивши велику культурну та мовну спадщину, що включає понад 570 мільйонів іспанофонів, які зробили іспанську мову другою за кількістю носіїв мовою у світі, після китайської мандаринської. 

 

Мова

Офіційною мовою вважається іспанська. Взагалі в Іспанії розмовляють чотирма мовами: іспанською, баскською, каталонською та галісійською. В автономіях часто розмовляють мовою етносу чи на діалекті.

Валюта

Грошова одиниця країни – євро (EUR). У великих містах є банкомати, де можна використовувати кредитні картки "Visa", "Master Card", "American Express".

Транспорт

В Іспанії є кілька міжнародних аеропортів. Найбільші з них – Барахас (Barajas) у Мадриді та Ель Прат (El Prat) у Барселоні. Інші аеропорти обслуговують переважно курорти Середземного моря та Канарські острови в Атлантичному океані. В Іспанії транспортне наземне сполучення підтримується широко розгалуженою мережею автомобільних та залізниць. Міський транспорт у великих містах представлений метро, автобусами, трамваями, таксі, мережею приміських поїздів. Міські автобуси працюють з 6.00 до 24.00 з інтервалом о 10-15 хв. І суворо дотримуються розкладу. Регулярні повітряні рейси здійснюються між великими містами. Зв'язок материкової частини країни з Африканським континентом, Балеарськими та Канарськими островами забезпечують також регулярні пасажирські судна. У курортних зонах легко можна взяти напрокат автомобіль. Водій повинен бути не молодше 21 року. Оренда автомобілів типу Opel Corsa або Ford Fiesta коштує в середньому від 40 доларів США на день. При укладанні договору необхідно мати паспорт, міжнародні права водія (стаж не менше року) і, як правило, застава від 50 до 100 доларів США, який повертається після закінчення терміну оренди. Як правило, вартість оренди не входить вартість бензину. Якщо клієнт отримує машину з повним баком, то й повернути її має також з повним баком. Вартість одного літра бензину приблизно 0,9 доларів. У вартість оренди автомобіля входить страховка.

Кухня

Іспанці дуже люблять поїсти, випити вина і дуже пишаються своєю кухнею. Кожен регіон Іспанії має свої власні зіркові страви та унікальні смаки. Іспанську кухню можна охарактеризувати як досить легку з великою кількістю овочів та величезною різноманітністю м'яса та риби. Прийоми їжі в іспанців трохи відрізняються від наших. Сніданок у них легкий. Обід подають о 13:00-15:00. Після обіду слідує сієста. Вечеря пізня. Традиційна їжа та продукти: паелья, хамон, тапас, Chorizo ​​(пряна ковбаса), Bocadillo de Calamares (смажений кальмар), Boquerones en vinagre (анчоуси з часником), Churros (іспанські пончики), Empanadas Gallegas (пиріжки з м'ясом), Faba (тушковане м'ясо), різні варіанти гаспачо (супи), Tortilla de patatas (яєчний омлет зі смаженою картоплею). Головний алкогольний напій – вино, якість якого на високому рівні. Найпопулярніший безалкогольний напій – кава.

Телефонний зв'язок

з мобільного:+34-(код сотового оператора)-(номер абонента), +34-(код міста)-(номер телефону)

зі стаціонарного:8-гудок-10-34-(код сотового оператора)-(номер абонента);8-гудок-10-34-(код міста)-(номер телефону)

 

Свята

 

державні
12 жовтня- Національний день 
6 грудня- День Конституції 
суспільні
1 січня- Новий рік 
1 травня- День праці 
25 грудня- Різдво 
встановлені договором 1979 зі Святим Престолом (Конкордат)
15 серпня- Успіння 
1 листопада- Усіх святих 
8 грудня- Непорочного Зачаття 
Страсна п'ятниця
6 січня- Богоявлення 
19 березня- День святого Йосипа 
Чистий четвер
 
Посольства / консульства
Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи відповідальності
Посольство України в Королівстві Іспанія
Адреса      
вул. Ронда де ла Абубілья, 52, 28043, м. Мадрид
c/Ronda de la Abubilla, 52, 28043, Madrid
Номер телефону
+ 34 91 748 93 60.  Консульський підрозділ: + 34 917 48 93 82 (83)
Номер гарячої лінії
+ 34 620 64 13 24
Електронна адреса
emb_es@mfa.gov.ua
Посилання на сайт ЗДУ
http://spain.mfa.gov.ua
Генеральне консульство України в Барселоні
Адреса
вул. Нумансія, 185, нижній поверх 2, 08034, м. Барселона
c/Numancia, 185, bajos 2, 08034, Barcelona
Номер телефону        
+ 34 932 06 63 50, +34 932 80 18 12, +34 932 80 40 09
Номер гарячої лінії   
+34 629 38 29 36
Електронна адреса   
gc_esb@mfa.gov.ua
Посилання на сайт ЗДУ    
http://barcelona.mfa.gov.ua
Консульство України в Малазі
Адреса      
вул. Маестранса 23, 1-й поверх праворуч, 29016, м. Малага /
с/Maestranza, 23, 1D, 29016, Málaga
Номер телефону        
+ 34 95 222 06 15
Номер гарячої лінії   
+ 34 636 54 80 17
Електронна адреса   
gc_esm@mfa.gov.ua
Посилання на сайт ЗДУ    
http://malaga.mfa.gov.ua