Таиланд: Про країну

Країна контрастів та тисячі посмішок
Таїланд – Королівство Південно-Східної Азії, яке готове дивувати контрастами

Це одна з найбагатших країн Азії, яка ніколи не була колонією, тут інше літочислення і тут живуть усміхнені люди, які вшановують свого короля, і вважають його божеством. Саме в Таїланді мандрівника чекають усілякі види відпочинку: від просвітлення у стародавніх храмах та дайвінгу, до непробудних гулянь у місцевих барах та екстравагантних шоу. Тут сфера туризму відточена і працює як злагоджений механізм. Досвідчені мандрівники рекомендують розпочинати своє знайомство з Азією саме з відвідин Таїланду. Ця країна покаже всі принади азіатської культури, здивує різноманітністю місцевої кухні, обласкає теплими водами Сіамської затоки та займе особливе місце у серці кожного мандрівника, який відвідав її.

Кожне місто Таїланду готове дивувати колоритом та розвиненою інфраструктурою. Широкі дороги, розвідні мости, багаторівневі роз'їзди та тунелі можна побачити не лише у столиці чи великих мегаполісах, а й далеко за їхніми межами. Ще один бонус для кожного мандрівника у тому, що місцеве населення чудово володіє англійською мовою, а отже, проблем із комунікацією у цій країні не буде.

Клімат

Екзотичний Таїланд радий туристам цілий рік - і на тропічних островах, і на материковій частині країни літо триває нескінченно. Зимівка в Таїланді стала для багатьох приємною традицією.

Цілий рік тут по-літньому тепло: вдень близько +30 °С, вночі на пару градусів прохолодніше — куртка не буде потрібно. Погода в різну пору року відрізняється насамперед кількістю опадів і залежить від сезону, а їх два: сухий (з листопада до березня) і дощовий (з квітня по жовтень). Це притаманно для всіх курортів, розташованих у центральній та південній частині Таїланду (Паттайя, Пхукет, Крабі, Чанг та інших). Винятком є ​​Самуї, де сухий сезон триває з грудня по серпень, а сезон дощів — з вересня по листопад.

У північних регіонах країни (Чіангмай, Мехонгсон) вдень так само жарко, а вранці та вечорами прохолодно: стовпчик термометра опускається вночі до +15...+20 °С.

Світловий день у Таїланді триває приблизно з 6 до 18 години. Тут рано світає і рано темніє, зате можна спостерігати барвисті заходи сонця.

Найкращим часом для відпочинку в Таїланді вважаються місяці з листопада по березень. Дощів у цей час практично немає, море спокійне та прозоре. Вода прогрівається до 27°. Цей час вважається високим сезоном, юрби туристів з усього світу прямують на тайські острови. Найбільше мандрівників приїжджають на новорічні канікули.

Ідеальним часом для пляжного відпочинку на Самуї, Пхангані та Ко Тао вважається травень-червень. А ось у січні тут можуть бути сильні хвилі.

На півночі, в Чіангмаї та Мехонгсоні, туристичними можна назвати осінні та зимові місяці. У цей час дощів майже немає. У горах може бути прохолодно, тому не забудьте взяти із собою теплі речі. 

Населення

Населення Таїланду переважно складається з етнічних тайців (~80%) та лаосців. Також існує велика громада етнічних китайців (~10%), до яких належить колишній прем'єр-міністр Таїланду Таксін Чинават. Інші етнічні групи представлені малайцями, монгами, кхмерами, а також в'єтнамцями, які осіли у східному Таїланді ще з часів В'єтнамської війни.

94,6% жителів Таїланду сповідують буддизм. 4,6% є мусульманами — здебільшого це малайці, котрі живуть на Півдні країни.

Релігія

У Таїланді король не лише є главою держави, а й покровителем, захисником усіх релігій. У періоди кризи він виступає у ролі примиряючого посередника, не займаючи чиюсь сторону. Король – лідер і національний символ, що стоїть над політикою, і тому він втручається у політичні справи лише коли це необхідно для запобігання кровопролиття. Любов і повагу до королівської сім'ї має у Таїланді майже релігійний характер. Ця любов є відповіддю на ту зацікавлену ​​участь у добробуті свого народу, що характеризує короля.

Крім віри у свого короля тайці сповідують буддійське вчення. У XIII ст. в Таїланді офіційно був визнаний буддизм хінаяни, що означає - "мала колісниця" (друга велика гілка буддизму носить назву "Махаяна" - "велика колісниця"). В даний час термін "Хінаяна" прийнято вважати застарілим і він виходить із вживання, замінивши самоназвою даної гілки буддизму - "Тхеравада" - "вчення найстаріших". Теравада це найдавніший варіант буддизму, який одержав найбільш ранній письмовий запис (так званий «Палійський канон») і, формально, найближчий до оригінального вчення Гаутами Будди. У цьому вченні існують свої суворі правила, щодо яких неприпустимий зневажливий тон (особливо туристами) - це повага до зображення Будди, до храмів, ченців, а також деякі обмеження свободи поведінки для жінок, проте обряди та ритуали в цілому набагато простіші, ніж у індійському буддизмі махаяни.

Буддизм та інші вірування та релігії знайшли відображення у тайському мистецтві та в житті монастирів. Історично в Сіамі існувало дві культури: придворна, заснована на буддійських цінностях і яка ввібрала в себе елементи індуїзму, інша культура - це культура селянського села з народними піснями і танцями (найвідоміший з них - рамвонг, до якого зазвичай залучають і туристів), вірою в духів, казками, обрядами сільськогосподарського циклу та циклу людського життя. До народної культури також можна віднести і народні промисли - виготовлення предметів побуту, обробка дерева, домашнє шелкоткацтво, плетіння з лози, ротанга та багато іншого. До придворної культури можна віднести тайський класичний театр «кхон», що супроводжується традиційним оркестром тайської музики «пхі пхат», співом та речитативом читців, архітектуру буддійських монастирів, настінні фрески храмів, скульптурні зображення Будди. Традиційна скульптура Таїланду представлена, перш за все, його зображеннями і входить до найбільш значних проявів буддійського мистецтва у світі. Будда зображується у певних канонічних позах, що мають сенс для буддиста, існують також безліч стилів скульптурного зображення – все це знаходиться у Національному музеї у Бангкоку. Другою за значенням релігією в Таїланді є іслам, який сповідує близько 3% населення — переважно мешканці південних провінцій, близьких до Малайзії.

У Таїланді також представлено християнство, яке стало відомим з 16-17 ст н. е., завдяки католицьким місіонерам. Нині в країни діють католицькі і протестантські громади, і навіть прихід Російської православної церкви. Усього, за оцінками, від 0,7 % до 1,7 % населення країни сповідують християнство – переважно це жителі гірських племен Півночі.

Мова

Державна мова Таїланду – тайська. Поширені англійська, китайська та японська мови. Практично по всій території країни встановлені двомовні дорожні знаки та покажчики тайською та англійською мовами. Тайська мова має чотири діалекти. Тайська мова відноситься до тонових мов, тому туристи, що здійснюють екскурсійні тури Таїландом, можуть помітити, що тайська мова схожа на пісню і дуже красива. Правильна інтонація у цій мові має важливе значення, оскільки впливає сенс сказаних слів.

До фонетичних особливостей тайської мови належить наявність 20 приголосних та 24 голосних (6 дифтонгів та 18 простих голосних).

Валюта

Валюта Таїланду – тайський бат. В одному баті 100 сатангів. Один бат дорівнює приблизно 1 грн. 

Пунктів обміну валюти у Таїланді багато. Ви дізнаєтесь їх за вивіскою "Exchange". Курс скрізь різний, але пунктів дуже багато, тому варто прогулятися околицями, щоб знайти найвигіднішу пропозицію. Обмінників багато в аеропорту, торгових центрах, поряд з готелями та ресторанами, зупинками. Можна зустріти пункт обміну навіть на пляжі! Працюють обмінники з ранку і до пізнього вечора, є цілодобові відділення.

На великих тайських курортах можна легко розплатитися банківською картою. Комісія за операцію стягується згідно з умовами вашого банку. Якщо ви плануєте активно користуватися карткою на відпочинку, не забудьте попередити свій банк: часто за незвичайної активності рахунки за кордоном його заморожують з метою безпеки. 

Подорожуючи островами, краще брати з собою готівку — навряд чи в далекому острівному селі приймають MasterCard.

Транспорт

Найчастіше туристи, які приїжджають відпочити на Пхукет або в Паттайю, орендують мотоцикл і їздять по всьому острову, роблячи зупинки на пляжах. Ті, хто не ризикує вливатись у хаотичний потік тайського дорожнього руху самостійно, користуються тук-туками – це автомобілі з кузовом, у яких організовані лавки для пасажирів. У Бангкоку або Чіангмаї такі пасажирські вантажівки називаються сонгхтео. Вартість проїзду потрібно уточнювати у водія під час посадки.

Часовий пояс

Різниця у часі з Києвом: +4 години у період дії по Україні літнього часу, +5 годин у період зимового часу.

Митні правила

Перед тим, як пройти митницю, перевірте свій багаж на наявність заборонених речей. З країни не можна вивозити статуетки Будди заввишки понад 12 см, пісок і землю, необроблені корали та дорогоцінне каміння, золоті злитки та платинові прикраси, негашені поштові марки, зображення прапора країни (крім невеликих). Пахучий дуріан можете покласти у валізу, але тільки у вакуумній упаковці. Інші фрукти можна взяти в ручну поклажу – радимо заздалегідь придбати для них на ринку спеціальний пластиковий кошик.

Не можна ввозити на територію королівства наркотики та електронні сигарети, включаючи рідину для вейпів. Є обмеження і на звичайні цигарки – не більше 200 штук на одну особу. Порнографічні та еротичні матеріали, іграшки «для дорослих» краще залишити вдома — на митниці їх вилучать.

Щодо валюти, то без декларування можна запровадити та вивезти не більше $20 тис. або іншої валюти в еквіваленті. Вивезти із країни без оформлення декларації можна до 50 тис. батів.

Звичаї та традиції

У Таїланді дуже люблять королівську сім'ю. Дні народження членів сім'ї святкуються як державні свята. Смерть короля Пхуміпона Адульядета сильно вдарила по тайцях, траур по ньому тривав цілий рік. Ніколи не кажіть нічого образливого на адресу королівської сім'ї, навіть жартома — справа може закінчитися тюремним ув'язненням. Це стосується і грошей — на них є зображення короля, тому поводитися з ними треба дбайливо. Вивчіть правила поведінки у Таїланді, які допоможуть уникнути неприємних ситуацій.

Під час входу до храму прийнято знімати взуття. Не можна заходити всередину у надмірно відкритому одязі. Служителі запропонують вам взяти безкоштовно або орендувати довгий одяг, щоб прикрити оголені частини тіла. Жінкам не можна торкатися та розмовляти з тайськими ченцями.

Тайці ведуть своє літочислення з дня смерті Будди (543 до н.е.), тому зараз у них йде 2561 рік. Не дивуйтеся, якщо побачите цей рік на вивісках чи документах.

Корисні телефони у Таїланді

Посольство України в Королівстві Таїланд

Адреса: 87 All Seasons Place, CRC Tower, 33rd Floor, Wireless Road, Lumpini, Patumwan, Bangkok 10330

Телефон: +662 685 32 16

Гаряча лінія: +66970107760

Email: emb_th@mfa.gov.ua

Сайт: http://thailand.mfa.gov.ua

Почесне Генеральне консульсьтво України в Королівстві Таїланд

Адреса: 219 Pattanakarn, Pattanakarn Road, Suan Luang, Bangkok, 10250

Телефон: + 662 322 01 50, 322 01 52

Електронна адреса: president@emeraldhotel.com

Межі консульського округу: територія Королівства Таїланд

Почесне консульство України в місті Патайя

Адреса: 565/82, Moo 10, Nongprue, Banglamung, Chonburi Province, Thailand, 20150

Телефон: +6633009797, +66922675858

E-mail: consul_chonburi@ua-th.org

Межі консульського округу: місто Патайя та провінція Чонбурі Королівства Таїланд