Eкстрена лінія: +380936773486; +380931655154

Турция: Анталія

Анталія (тур. Antalya) – місто, курорт і порт на півдні Туреччини, адміністративний центр провінції Анталія, розташований на висоті 30 метрів над рівнем моря. Населення міста – близько 1,5 мільйонів чоловік. В даний час Анталія поділена на старе і нове місто.
Анталія – ​​центральне місто турецької Рив'єри – є одним з найстаріших міст країни. В околицях Анталії знаходиться міжнародний аеропорт, куди прибувають всі туристи. Відпочинок у самому місті розрахований перш за все на любителів розваг і нічного життя – тут знаходиться безліч дискотек, барів і ресторанів; а також великі магазини, східний базар і знаменитий аквапарк. Готелі, розташовані в межах міста – комфортабельні і престижні, але, на жаль, лише деякі з них мають свої пляжі. В районі центру Анталії берег скелястий і обрізний, висотою до 25-30 метрів. Природних пляжів тут немає, так що навіть висококласні готелі влаштовують свої пляжі на бетонних платформах, до моря потрібно спускатися на ліфті або сходами. Якщо Ви збираєтеся відпочивати з дітьми, слід врахувати те, що море тут відразу досить глибоке. Але є в Анталії і природні піщані пляжі – вони починаються в декількох кілометрах на схід від центру міста, в курортній зоні Лара. Анталья – один з найпопулярніших курортів Туреччини з міжнародним аеропортом, з розвиненою індустрією розваг, яка включає кілька аквапарків, велику кількість готелів, чудові луна-парки, дискотеки, ресторани і багато іншого.
 
Історія Анталії
Анталія заснована в 159 році до н. е. царем Пергама Атталь II. У 133 році до н. е. місто було завойоване римлянами, ставши зимовою резиденцією імператора Адріана. Довгий час Анталія була володінням Риму, потім Візантії. У греко-візантійський період місто носило назву Атталія. У 1118 році, на початку правління візантійського імператора Іоанна II Комніна, місто було анклавом імперії та перебувало на значній віддалі від земель імперії. В безпосередній близькості від міста розташовувалися володіння сельджуків, так що можливо було тільки морське сполучення з іншою частиною країни. У 1119 році Іоанн II здійснив ряд походів проти турків і в результаті пробив сушею шлях до Анталії. На початку XIII століття, з початком смути в Візантії, сельджуки підкорюють Анталью і прилеглі території.
 
Клімат Анталії
Клімат Анталії є типовим середземноморським: теплий і сухий влітку, з помірними дощовими зимами. Сонце світить з квітня по жовтень. Вологість є досить високою, приблизно 64%, а середня температура води складає 21,5 ° C. Літній сезон триває близько 8-9 місяців.
 
Курорти Анталії
 
Белек
Белек розташований на схід від Анталії, в оточенні мальовничих лісів. Це елітний курорт, тут знаходяться найдорожчі готелі узбережжя (в тому числі клубні) і кращі в Азії поля для гольфу. Пляжі піщані і дуже чисті. Белек – невелике, молоде містечко, тому, незважаючи на багатий вибір розваг, пропонованих готелями, відпочинок тут буде тихим і затишним, що дозволить відволіктися від шуму і штовханини та насолодитися пишністю природи і цілющим повітрям, напоєним ароматом соснових гаїв. Недалеко від Белека розташований Національний парк площею 500 гектарів. Ви отримаєте величезне задоволення від прогулянки по кипарисовим і евкаліптовим гаям, а любителі активного відпочинку зможуть зайнятися скельним альпінізмом і рафтингом. В околицях Белека розташовані розвалини стародавнього поселення Перзі, що відносяться до 334 року до н.е., в якому знаходиться древній театр, що чудово зберігся, і стадіон, міста Аспендос з безліччю прекрасних будівель, серед яких театр-палац Зенона (II ст. До н. е.), Олімпос та інші.
 
Кемер
Кемер (тур. Kemer) – місто-курорт і адміністративний центр однойменного району в Туреччині (провінція Анталія), розташований в 42 кілометрах на північний захід від Анталії. Населення становить 25 тис. жителів. Кемер знаходиться в історичній області, яка відома як Лікія, земля якої зберігає сліди Олександра Македонського, Антонія і багатьох інших великих полководців давнини. У Кемері і в його околицях розташовано безліч різноманітних готелів – від скромних сімейних пансіонатів до розкішних п'ятизіркових клубів. Курортна зона Кемеру включає в себе райони: Бельдібі, Гейнюк, Кемер, Кириш, Чамьюва, Текірова. Кемер недарма користується особливою популярністю у туристів з багатьох країн. Відмінною рисою та істотним плюсом Кемера є чудові пляжі з круглої гальки, завдяки якій море навіть на мілководді завжди залишається кришталево чистим. Крім того, в Кемері дуже сприятливий клімат і багато зелені – більшість готелів знаходиться безпосередньо в лісопарковій зоні.
 
Клімат Кемера
Місто знаходиться на схилах Таврських гір, що підступили до самого моря. Незважаючи на постійне сонце, в Кемері відносно прохолодно через особливий мікроклімат. Взимку температура води сягає 10-12 °С тепла, влітку – близько 27 °С.
 
Історія Кемера
Аж до 1910 року Кемер був невеликим селищем і носив назву «Eski Koy», тобто «Старе Село». З його історії зберігся лише той факт, що в давнину селище згадувалося як лікійське місто Ідріос. Протягом багатьох років з гір на село обрушувалися селеві потоки, утворюючи спочатку численні озера, а потім тонкі болота. Щоб хоч якось захиститися від цього, місцеві жителі в 1910 році почали будівництво кам'яної стіни, яке завершилося тільки в 1917 році. В результаті спорудження простягнулося уздовж гірських схилів на 23 кілометри. З боку це виглядало так, немов стіна опоясує гори, тому село отримало нову назву – Kemer, що в перекладі з турецької означає «пояс». Існує ще одна з легенд про походження назви міста – з «Іліади». Гомер розповідає про те, що тут жила Химера. Саме цей міф, як стверджують, дав назву містечка. Химера була повалена Беллерофонтові, але мову вогнедишного чудовиська досі видно на вершині невеликої гори Янарташ (що означає «палаючий камінь»). До 1960 року в Кемер можна було дістатися тільки морем. Але коли Анталія стала перетворюватися на великий міжнародний курорт, сюди проклали шосе. І вже в 1990-і рр. Кемер перетворився в один з найбільших туристичних центрів. Недалеко від Кемера збереглися руїни міст Фазеліса і Олімпоса. Олімпос був заснований в III столітті до н. е. і до приходу римлян служив притулком для піратів. Був зруйнований землетрусом, до наших днів збереглися руїни бань і базиліки, а також численні надгробні пам'ятники і саркофаги.
 
Сіде
Сіде (Side) знаходиться на зеленому півострові на схід від Белека і є дорогим, фешенебельним курортом. Готелі тут в основному клубні. Розкішні п'ятизіркові готелі мають великі території, обладнані всім необхідним для відпочинку та занять спортом.
Пляжі – широкі, піщані. Сіде відомий ще з античних часів – в переказах і легендах не раз згадується багатство стародавнього міста.
З історією Сіде пов'язані імена великих людей – Олександра Македонського, Птолемея, Селевкідів; пам'ять про їхні часи зберігають древні камені Амфітеатру, Терму, храмів Аполлона і Афіни.
 
Аланія
Аланія заслуговано називається одним з найкрасивіших міст Туреччини. Вона лежить на південному узбережжі Анатолії, на околиці гористого мису, який входить в Середземне море і розташовується між двома довгими піщаними пляжами. Це мальовниче місто з сучасними готелями і пансіонатами знаходиться в 120 кілометрах на південь від Анталії і лише трохи поступається їй за величиною. Аланія є популярним серед туристів курортом турецької Рив'єри. Вона розташовується в самому центрі великої курортної зони, що простягнулася від Карабуруна до Махмутлара. Широкі родючі рівнини, гаї з апельсиновими і лимонними деревами, нескінченні пляжі на схід від Анталії і добре збережені пам'ятки дозволяють вибирати ідеальні місця для відпочинку та розваг.
 
Історія Аланії
Аланія була заснована греками в IV столітті до н. е. і в античні часи носила ім'я Коракесіон, або Коракекуессіум, за іншими джерелами. Після поширення християнства на території Туреччини це місто стало називатися Колонорес, або Красива Гора. Місто було знаменитою морською гаванню, а також відомим притулком піратів і контрабандистів. Нагадуванням про це служить піратська фортеця, яка є однією з головних визначних пам'яток міста. Марк Антоній колись подарував прекрасні сицилійські берега між Аланією і Сирією Клеопатрі як весільний подарунок. За переказами, велика цариця купалася в цих водах, і з тих пір пляж носить її ім'я. І до наших днів пляж Клеопатри славиться своїм на диво чистим піском. Також з минулим Аланії пов'язане ім'я святого Павла, уроженця Тарсус. В наші дні місцевість знаменита родючими грунтами, які дають хороший врожай, а також гостинністю жителів цього регіону. Хоча історія Аланії йде корінням у часи Римської імперії, період його розквіту припадає на правління династії Сельджук, коли в 1220 році султан Аладдін Кейкубат зробив місто своєї зимової резиденцією і військово-морською базою. Залишки будівель того періоду свідчать про важливість цього міста за часів сельджуків. Новий правитель перейменував місто з Коракесіон в Алай, а пізніше – в Аланію.
 
Клімат Аланії
Клімат субтропічний середземноморський, влітку температура коливається від + 23 °С до + 33 °C, а взимку може підніматися до +15 °С. Найсприятливіший період – з квітня по червень або з вересня по жовтень.
 
Пам'ятки Аланії, які варто відвідати
До наших часів в Аланії збереглося багато пам'яток архітектури: фортеці, сторожові вежі і церкви. Фортеця Сельджук XIII століття, побудована в 1231 році, – одна з найбільш чудових пам'яток узбережжя – є символом міста. Подвійні стіни цієї неприступної цитаделі прикрашають приблизно 150 веж. Всередині зовнішніх стін знаходяться руїни мечетей, караван-сарай і критий базар; в межах внутрішніх стін знаходиться колодязь і Візантійська фортеця довжиною близько 8 кілометрів, що височіє над містом. Крім вражаючою фортеці, особливо цікаво буде відвідати унікальні доки, верфі, а також символ Аланії - восьмикутну вежу Кизил Куле, або Червону вежу, висота якої становить 29 метрів. Вона була побудована в 1225 році для захисту міста від частих набігів піратів і завойовників, які залишили сліди свого перебування в численних гротах, розташованих уздовж узбережжя.
 
Якщо Вам подобається досліджувати і відкривати незвідане, радимо Вам відвідати печеру Дамлаташ (Damlatas Cave), вік якої понад 15 000 років, і побачити страшні на вигляд скелі неправильної форми, сталактити і сталагміти, що привертають увагу всіх мандрівників. Вологість тут становить приблизно 90–98%, а температура дорівнює 23 °С. Човен може доставити Вас також до трьох морських гротів: Фосфорлу Магара (Fosforlu Magara) з його фосфоресціюючими скелями, Кізлар Магарасі (Kizlar Magarasi), де пірати тримали в ув'язненні викрадених ними дівчат, і Азиклар Магарасі (Asiklar Magarasi). Поблизу від них знаходиться музей археології та етнографії (відкритий протягом тижня, крім понеділка).
Коли яскраве сонце світить занадто сильно, і спека стає нестерпною, можна відправитися на цілий день в поїздку в долину Дим Кайі (Dim Cayi Valley), що розташовується в 15 кілометрах на схід від Аланії, де Ви можете розслабитися в тіні дерев і послухати тихе дзюрчання струмка.
Авсаллар, розташований в 25 км на захід від Аланії, – це курорт з прекрасними піщаними пляжами. Якщо Ви подорожуєте з Аланії у напрямку до Газіпаза, Ви, без сумніву, не відмовите собі в задоволенні поніжитися на них. Назва місцевості Газіпаза успадкувала від Мустафи Кемаля Ататурка. Недалеко від Газіпаза розташовується печера Яландунья (Yalandunya Cave) з великою кількістю природних джерел. Тут можна відкрити для себе "піратську Печеру Любові", або Корсанлар Аск Магаразі (Korsanlar Ask Magarazi). Королівські гробниці в Доганме також варті відвідування. Недалеко від стародавнього міста Солінос знаходиться затишне місце для відпочинку. Не пропустіть мальовничі Турецькі будинки в Хасдере.
У 30 кілометрах на схід від Аланії знаходиться Айтап, історична гавань і місто-порт Лотапе – чудове місце для екскурсій, з римськими руїнами, ізольованими, безлюдними пляжами і бухтами.
Недалеко від Аланії знаходиться маленьке містечко Конакли, яке також приваблює туристів своїми барами, кафетеріями і дискотеками.
 
Відпочинок в Аланії: чим зайнятися
Аланія – це прекрасний туристичний центр Туреччини з добре розвиненою інфраструктурою послуг і розваг, що надає чудові можливості для повноцінного відпочинку на будь-який смак. Приїжджаючи на цей курорт залишатись байдужим просто неможливо: нескінченні пляжі з м'яким білим піском, вузькі звивисті вулички старого міста, а також велика кількість ресторанчиків і таверн на набережній – усе це захоплює своєю красою. Аквапарк Аланії з безліччю розваг та атракціонів – чудове місце для сімейного відпочинку. З красивого міського парку головна дорога прямує вздовж узбережжя до гавані, на якій знаходяться численні бутіки, що приваблюють мандрівників виробами ручної роботи місцевих майстрів, одягом, прикрасами, сумками і чудовими розфарбованими гарбузами, які є символом цього регіону. Аланія – прекрасне курортне місто, центр сучасних готелів, численних ресторанчиків, кафе і барів, в яких подають безліч страв з морепродуктів, а також традиційний фруктовий чай. Кафе, які оточують гавань, дуже популярні серед туристів: там завжди збирається багато людей. Говорячи про знамените нічне життя Аланії, не можна не згадати бари, нічні клуби і дискотеки на набережній, завдяки яким місто часто називають "Турецьким Ріо-Де-Жанейро".