Турция: Про країну

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ласкаво просимо до Туреччини! Відпочинок в Туреччині - це незабутні враження для будь-якої людини, як дорослого, так і дитини.
Відпочиваючи в Туреччині Ви не тільки насолодитеся прекрасними пляжами і природою, а й зможете побачити чудові пам'ятки історії.

Туреччина розташована в північно-західній частині Азії (97% території) та південно-східній частині Європи. Між 36 - 42 градусами північної широти і 26 - 45 градусами східної довготи.
Туреччина на заході межує з Грецією і Болгарією, на сході з Грузією, Вірменією та Іраном, на півдні з Іраком і Сирією. Також Туреччина омивається трьома морями: на півдні - Середземним, на заході - Егейським і на півночі - Чорним. Водний коридор, що складається з Мармурового моря, проток Босфор і Дарданелли, ділить її на європейську та азіатську частини і служить природним шляхом з Чорного моря в Середземне і далі в Атлантику. Протяжність сухопутних кордонів - 2 700 км., Берегової лінії - 6 000 км.
Форма правління - республіка, проголошена 29 жовтня 1923 року. Законодавча влада належить парламенту. Виконавча влада здійснюється президентом і Радою міністрів. Президент обирається парламентом на 7 років.
Столиця Анкара (проживає 3,7 млн. Чол.) Площа 780 580 кв. км
Європейська частина Туреччини - Східна Фракія або Румелія - є горбистим плато висотою близько 1000 м вище рівня моря. Азіатська частина - Мала Азія або Анатолія - ​​обмежена гірськими хребтами: на півночі Понтийскими горами, на півдні - Таврскі гори. Між гірськими ланцюгами розташоване Анатолійське нагір'я із середньою висотою 1000 м над рівнем моря, прорізаний долинами річок і конусами вулканів. Найвища гора Західної Анатолії - Улудаг недалеко від Бурси має висоту 2543 метри, а Великий Арарат (по-турецьки - Аари) в Східній Анатолії - навіть 5165 м. За переказами, саме на Арараті знаходиться Ноїв ковчег, залишки якого до цих пір не знайдені . Населення 65 млн. Чоловік 98% населення проповідує іслам. Проте, в Туреччині свобода віросповідання, гарантована державою. Туреччина - країна з молодим населенням, більше 25% складають люди молодше 20 років.

Мова

Державна мова - турецька. Турецька мова ставитися до групи тюркських мов. Сучасна турецька мова склалася на основі народної мови Туреччини, старотюркскім і центрально-азіатських тюркських мов з великою кількістю запозичень з французької лексики. Арабський алфавіт нині замінений латинським, він використовується тільки для арабської мови в мечетях, школах з вивчення Корану, на предметах культу і сувенірах. Писати по-турецьки арабськими літерами заборонено законом.

Валюта

Грошова одиниця Туреччини - турецька ліра. Валюту можна поміняти в пунктах по обміну валюти та на пошті. Майже скрізь приймають до оплати і долари і євро.

Транспортне сполучення в Туреччині

Автобус - найпопулярніший засіб повідомлення в межах Туреччини. Правда, вони часто переповнені. Можна взяти таксі, яких завжди встановлені таксометри. У денний час - з 6.00 до 24.00 працюють також долмуши - маршрутні таксі - з фіксованою вартістю проїзду. У невеликих містах рух закінчується раніше, приблизно о 20.00. Якщо Ви знаходитесь не на зупинці, досить підняти руку, щоб автобус або долмуш зупинилися.

Турецька кухня

Турецька кухня пропонує широкий вибір страв і ласощів. Гості дивуються незвичайним розмаїттям і якістю страв, тому що перед ними результат тисячолітнього переплетення культур. Пріоритет віддається блюдам з баранини і яловичини. Типові турецькі блюда - донер і кебаб. У Туреччині дуже популярна долма, де використовуються помідори, кабачки, баклажани, перець і виноградне листя. Особливе значення в турецькій кухні надається солодощам. Найбільш відома - баклава. Свіжі фрукти і ягоди подаються на десерт круглий рік.
Національним напоєм є раки (анісова горілка), що розбавляється водою і виходить напій, званий "лева молоко". Ресторани по всій Туреччині пропонують багатий асортимент холодних закусок ( "мезе"), гарячих страв, салатів і солодощів.

Телефонний зв'язок

Код країни: 90, Анкара: 90 312, Ізмір: 90 232, Стамбул: 90 212 Всі види телефонного зв'язку - платні. Можна подзвонити додому як з готелю, так і з вуличного телефонного автомата, які розташовані близько поштових відділень. Телефонні пластикові картки продаються там же на пошті.

Свята

1 січня - Новий Рік
23 квітня - День Незалежності і дітей
19 травня - День молоді та спорту
29 травня - День взяття Константинополя
30 серпня - День Перемоги
29 жовтня - День Республіки

Посольства / консульства


Посольство України в Туреччині:
Тел .: +9 0312 439 99 73, 440 68 15
Контактні телефони для Екстреного зв'язку:
Туреччина:
+90 531 104 90 09 (цілодобово).