ОАЭ: Про країну

 

Об'єднані Арабські Емірати - федеративна держава на Близькому Сході, що складається з семи еміратів, кожен з яких представляє собою державу - абсолютну монархію: Абу-Дабі, Аджман, Дубай, Рас-аль-Хайма, Умм-ель-Кувейн, Фуджейра і Шарджа.

Держава ОАЕ розташована в південно-західній частині Азії, східній частині Аравійського півострова. Межує з Саудівською Аравією на заході і півдні,з Оманом - на південному сході і на північному сході. Омивається водами Перської та Оманської заток. Столиця - місто Абу - Дабі.

Клімат

Клімат країни дуже жаркий і сухий (тропічний пустельний). Часто бувають піщані бурі. Середній максимум в тіні в літні місяці приблизно 40-45 °С, але часто досягає 50 °С. Температура взимку: днем ​​20-23 °С, вночі холодніше, але заморозки - явище виключно рідкісне. Кращий час для відвідування Еміратів - з жовтня по травень, коли при такій же ясній і сонячній погоді температура повітря вже +25 - 32 °С, а тепле море комфортне для купання.

Населення

Населення ОАЕ на 2020 рік - 10 207 863 осіб, з яких етнічні араби складають тільки третину,а корінні жителі - 11%. Решта - вихідці з Пакистану, Індії, Бангладеш, Шрі-Ланки, Непалу та інших країн Південної Азії і Філіппін, які іммігрували в ОАЕ в якості тимчасових робітників. 85% проживають в країні не є громадянами ОАЕ.

Релігія в ОАЕ

Мусульмани - 96% (суніти - 80%, шиїти - 16%), інші - 4%.Іслам - офіційна релігія, інші релігії не заборонені.

Мова

Арабська - офіційна мова ОАЕ. В країні також використовується англійська, хінді, урду, фарсі і тагалог.Через великий  приплив російськомовних туристів в м Дубаї з'явилася величезна кількість вивісок і оголошень російською мовою, також в туристичних центрах, готелях і магазинах багато хто говорить російською мовою.

Валюта

Національна грошова одиниця - дирхам. 1 дирхам (DHS) = 100 філсів. Орієнтовний курс продажу: 1 $ ~ 3,67.

Транспорт 

В даний час основним видом транспорту є автомобілі, більшість доріг тут асфальтовано. У країні діють великі міжнародні аеропорти, порти. 9 вересня 2009 року відкрито першу лінію метрополітену в Дубаї. У 2015 році вже працює 2 гілки метро і 47 станцій. Трамвайна система була відкрита 11 листопада 2014 року в районі Дубай Марина. Трамвайна лінія з'єднана з метро в 2 станціях. Також існує Джумейра Монорельс - монорельсовий вагон, який доставляє пасажирів від трамвая до готелю Атлантіс через острів Пальма Джумейра. З громадського транспорту також є автобусне сполучення, але воно розвинене слабо - переважна більшість громадян використовує особисті авто або таксі. 

Є 11 основних автобусних маршрутів, що зв'язують Дубай з іншими частинами країни: Шарджей, Аджманом, Умм-ель-Кувейн, Рас-ель-Хаймой, Фуджайра і Абу-Дабі.
 

Свята

 П'ятниця - офіційний вихідний день. Національний день - 2 грудня, коли було проголошено незалежну державу ОАЕ. Також відзначають 1 січня (Новий рік), 6 серпня (день вступу на престол шейха Заїда) і деякі релігійні свята, календар яких змінюється. Існують релігійні свята з мінливою датою (Ід Аль Фір - через 3-4 день після закінчення Рамадана; Новий рік по Хіджере (мусульманським календарем); День народження Пророка) Дати релігійних свят визначаються по прийнятому в Ісламі місячним календарем.

Митні правила

Митниця ОАЕ організована за принципом зеленого і червоного коридору. Якщо у туриста немає з собою товарів, що підлягають обов'язковому декларуванню, він проходить по зеленому коридору. В іншому випадку він зобов'язаний заповнити декларацію в червоному коридорі. Залежно від Емірату, митні правила можуть відрізнятися. Дозволяється ввозити будь-яку кількість іноземної валюти, але великі суми слід декларувати. 

Заборонена до ввезення друкована та відео продукція, здатна образити релігійні почуття мусульман або недружня по відношенню до держави. Це відноситься до журналів і відеокасет навіть з елементами найневиннішої, за російськими мірками, еротики. Митники можуть тимчасово вилучити для перегляду ввезені відео або друковані матеріали. Алкоголь дозволено ввозити тільки дорослим, що не належить до мусульманського віросповідання, в кількості 2 літрів міцних напоїв і 2 літрів вина на людину. 

У Шарджі, незважаючи на "сухий закон", можна ввезти одну пляшку вина, горілки або коньяку. Сигарети - 200 штук або 400 сигар або 2 кг тютюну. Товари, що ввозяться, в ОАЕ не обкладаються митом.

 Корисні телефони

Посольство України в ОАЕ

Abu Dhabi, Zone 1, Sector 34, Jdeerah Street, Villa 13, P.O.Box 35572

Графік роботи: Неділя - четвер 08:30-16:30

Телефон: +971 26 32 75 86

E-mail: emb_ae@mfa.gov.ua

Консульство України в Дубаї

ОАЕ, м. Дубай, Джумейра, Аль Сафа 1, Вулиця 25, Вілла 25, P.O.Box: 414150

Телефон: +971 43 85 76 65

Візові питання: +971 42 05 59 13

Консульські питання: +971 43 85 76 68

E-mail: cons_dubai@mfa.gov.ua

Графік роботи: Прийом громадян з консульських питань за попереднім записом через систему е-Черга за посиланням: https://online.mfa.gov.ua

 
Довідкова аеропорту Дубай - (04) 24 - 5555, в Шарджі - (06) 581 – 111 
Швидка допомога, поліція, пожежна у всіх еміратах - 999