Грузия: Про країну

gray concrete building on hill

Грузія — держава в південно-західній частині Кавказу. Це невелика країна в Закавказзі на східному узбережжі Чорного моря, яка знаходиться на стику Європи й Азії. Грузія межує з Росією на півночі та сході, Туреччиною і Вірменією, на півдні, Азербайджаном на південному сході. Географічно Країна відноситься до Передньої Азії й Близькому Сходу, хоча в даний час держава розглядається як частина Східної Європи. Грузія — парламентська республіка. Понад 80% населення сповідує православ’я.

Клімат

Грузія розташована в Закавказзі та омивається водами Чорного моря. Північна частина країни — це гори Великого Кавказу. Південь країни займають низькі хребти Малого Кавказу. Найвищі вершини Грузії — гори Шхара (5068 м) і Казбек (5033 м). Ближче до узбережжя рельєф стає більш спокійний і утворюється Колхідська низовина. Чорноморське узбережжя в Грузії має протяжність трохи понад 100 км. Найбільші річки Грузії: Кура, Ріоні, Інгурі.

Населення

Населення країни становить 3,72 осіб.

Часовий пояс

Часовий пояс Грузії: +04 або UTC+04:00

Вся територія Грузії знаходиться в одному часовому поясі.

Релігія

Сьогодні більшість населення Грузії сповідує православне християнство (Грузинська православна церква), чисельність віруючих становлять 82,4 % населення. З них близько 1 % належить до Російської православної церкви, тоді як близько 3,9 % населення відноситься до Вірменської апостольської церкви, основна частина якої є етнічними вірменами. Кількість мусульман становить 10,7 % населення і в основному вони знаходяться в районах Аджарії та Квемо-Картлі і як меншина у Тбілісі.

Мова

Грузи́нська мо́ва (ქართული ენა картулі ена) — одна з картвельських мов, державна мова Грузії. Разом із мегрельською, сванською та лазькою мовами вони утворюють картвельську сім'ю. Мова поширена в Грузії, частково в Азербайджані, Ірані, Туреччині, Росії. В сучасній мові виділяють до 20 діалектів

Валюта

Ла́рі— национальная валюта Грузии. Гроші можна обміняти в банку, в обмінних пунктах, на пошті, в готелі на рецепції. Приймаються кредитні карти: Visa, American Express, Eurocard, Mastercard.

Митні правила

Між Україною та Грузією діє безвізовий режим поїздок громадян.

Громадяни України можуть в’їхати до Грузії за дійсними паспортами громадян України для виїзду за кордон, дипломатичними та службовими паспортами, посвідченнями особи моряка та члена екіпажу повітряного судна.

5 жовтня 2018 р. у м. Кишинів (Молдова) підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грузії про взаємне скасування візових вимог. Цією Угодою до переліку проїзних документів, що дають право громадянам України на в’їзд, перебування, виїзд та прямування транзитом через територію Грузії додається паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм (ID-картка).

Звертаємо увагу, що перетин кордону з Грузією за ID-карткою можливий виключно у разі здійснення поїздок прямого авіаційного або морського міжнародного сполучення між територіями України та Грузії.

Неповнолітні діти віком до 18 років повинні мати проїзний документ дитини чи паспорт громадянина України для виїзду за кордон. У випадку відсутності в дитини окремого проїзного документа, відомості про неї мають бути внесені до паспортних документів для виїзду за кордон її батьків (одного з батьків) – громадян України, які супроводжують дитину під час поїздки за кордон. При цьому, згідно з вимогами грузинської сторони, паспорт має містити фотокартку дитини незалежно від її віку (з моменту народження).

У випадку виїзду до Грузії неповнолітньої дитини, яка не досягла 16-ти років, у супроводі одного з батьків або іншої особи потрібно мати нотаріально посвідчену згоду на це другого з батьків (обох батьків), а також свідоцтво про народження дитини.

В’їзд громадян на територію Грузії та виїзд з країни дозволяється лише через відкриті для міжнародного сполучення прикордонні пункти пропуску. Так, на кордоні між Грузією та Туреччиною рух дозволений через автомобільні КПП «Сарпі», «Валє», на кордоні з Азербайджаном – через КПП «Червоний міст», «Вахтангісі», «Цодна», «Гардабані», на кордоні з Вірменією – через КПП «Ніноцмінда», «Гугуті», «Садахло», «Ахкерпі», на кордоні з Російською Федерацією – через КПП «Казбегі». В’їзд/виїзд з Грузії дозволений також через КПП в аеропортах Тбілісі, Кутаїсі, Батумі, а також в морських портах Поті та Батумі.

Посольство України в Грузії: 1062 Грузія, м. Тбілісі, пр-т І.Чавчавадзе 76-г

тел. +995-32-23-11-161 +995-32-23-114-54

Ел. пошта: emb_ge@mfa.gov.ua

Сайт: https://georgia.mfa.gov.ua/