Кения: Про країну

 

zebra on brown grass field during daytime

Республіка Кенія - країна в Східній Африці. На сьогоднішній день країна є однією з найбільш розвинених серед країн Східної Африки. Столиця Кенії - Найробі. Це найбільше місто у Східній Африці, величезний мегаполіс із хмарочосами,бізнес центрами.

Держава межує з Ефіопією на півночі, Сомалі на сході, Танзанією на південному заході, Угандою на заході і Південним Суданом на північному заході. З південного сходу омивається водами Індійського океану, на заході - озером Вікторія, довжина берегової лінії 536 км. Площа Кенії становить 582 650 км², з них 11 230 км² водної поверхні. Екватор розділяє Кенію умовно навпіл. 

НАСЕЛЕННЯ 
Численность населения складає приблизно 46 млн. В Кенії представлені такі етнічні групи: кікуйю - 22%, лухья - 14%, луо - 13%, календжін - 12%, камба - 11%, Кісіі - 6%, міру 6%, інші африканці - 15 %, не африканці (індійці, англійці, араби) - 1%.

ЧАСОВИЙ ПОЯС
Різниця в часі з Києвом: відсутня в літній період, плюс 1 година на зимовий період.


РЕЛІГІЯ
Більшість кенійців християни (82,5%), з них 47,4% вважають себе протестантами, 23,3% - католиками, 1,4% - православними. 

МОВА
Офіційні мови - англійська і суахілі, поширені місцеві мови. Англійською викладають в школах і складають всі урядові документи. Велика частина населення знає суахілі. За даними Ethnologue, в Кенії поширені 69 мов. 90% чоловіків і 80% жінок Кенії є грамотними.

ВАЛЮТА
Національна валюта Кенії - кенійський шилінг. Курс 1 USD ≈ 100 KES. 

ТРАНСПОРТ
Транспортна система Кенії досить розвинена. Головні міста країни Момбаса та Найробі з'єднуються залізницею. Також зі столици на узбережжя можно дістатися літаком. Локальні авіакомпанії літають у Момбасу, Малінді, а також на узбережжя Діані. Міський транспорт представлений маршрутками - матату,таксі та тук-туками.

МИТНІ ПРАВИЛА
Згідно із законодавством Кенії, полювання на тварин та торгівля шкірою, іншими цінними частинами з диких тварин, а також слоновою кісткою суворо заборонена і карається кримінальною відповідальністю. Не погоджуйтесь навіть на пропозиції підприємливих місцевих жителів оглянути такі вироби, адже правоохоронні органи можуть кваліфікувати це як дії, що караються за законом. Заборонено вивезення рапанів, панцирів черепах.

Алкогольні напої. Дозволено безоплатне ввезення 1 л горілчаних напоїв або вина, 200 цигарок або 50 сигар або 250г тютюну.

Ввезення та вивіз зброї (холодної, газової, пневматичної та вогнепальної) та боєприпасів до неї можливо тільки після отримання ліцензії в Бюро ліцензування зброї поліції Кенії.

Вивезення художніх та історичних цінностей без відповідного дозволу також заборонено.

Дозволяється безоплатне ввезення парфумерної продукції в межах, необхідних для власних потреб.

Забороняється ввезення та вивезення наркотиків, вибухових пристроїв, живих диких тварин, живої риби, шкіри тварин, птахів та їх яйця, слонову кістку та вироби, рапани, панцирі черепах, рога носорогів, зуби гіпопотамів та інших диких тварин.

Ветеринарний контроль. Під час ввезення домашніх тварин необхідно представити міжнародний сертифікат встановленої форми, а також сертифікат про щеплення та поліс медичного страхування.