Маврикий: Про країну

Маврикій – невелика держава на островах в Індійському океані, відома своїми пляжами, лагунами та рифами. У глибині країни у гористій місцевості розкинувся національний парк Блек-Рівер-Горжес. У тропічних лісах парку є водоспади і живуть різні дикі тварини, наприклад летючі лисиці. Також тут прокладено пішохідні стежки. Столиця Маврикія знаходиться в Порт-Луї. До його пам'яток належить іподром Марсове поле, колоніальний будинок-музей "Евріка" та ботанічний сад імені сера Сівусагура Рамгулама.

Клімат

Клімат тропічний морський, спекотний, з великою вологою, що приноситься пасатами з океану. Літо (з листопада по квітень) спекотне та вологе: +25 ° C вночі, +30 ° C і вище вдень, вологість досягає 80%. Зима (з травня по жовтень) прохолодніша і сухіша: +17 °C вночі, +23 °C вдень. Температура води цілий рік +22...+26 °C.

Найпрохолодніші та найнесприятливіші для відпочинку на Маврикії періоди – червень та липень. Незважаючи на комфортну денну температуру +20...+25 °C, дмуть сильні вітри. А от погода у серпні-вересні влаштує тих, хто не любить сильної спеки.

Населення

На цей час на острові Маврикій сформувалося населення на 60%, що складається з індійців, 20% - креолів і китайців, і лише 10% становить біла громада. І хоча тут немає расової дискримінації, змішані шлюби не вітаються в жодній громаді. Представники різних народів (індійці, європейці, китайці, араби, таміли, африканці та ін.), що прибували на острів з Азії, Європи або Африки, привозили свої звичаї, мову, культуру, віросповідання та звичаї, що збереглися до цього дня. Тут мирно уживаються різні релігії, а індуїстські та буддистські храми, мусульманські мечеті та християнські церкви часто стоять на одній вулиці. Островітян об'єднує креольську мову (більше 50% з 1.5 млн населення становлять креоли - нащадки французьких колоністів і рабів, вивезених з Мадагаскару), національна література та танець "сьєга", що веде своє походження від африканської музики часів рабства. Державною мовою на острові Маврикій є англійська - на ній ведеться викладання в школах, судочинство і т. д. Проте більшість місцевих жителів спілкуються між собою креольською або французькою. Французькою мовою виходить і більшість періодичних видань. Телепередачі транслюються чотирма мовами.

Релігія

52% населення сповідують індуїзм, християни становлять 28,3% (католики – 26%, протестанти – 2,3%), мусульмани – 16,6%, буддисти – 3,1% (2003). Світові релігії країни існують у дусі поваги та збереження національних традицій. Влада Маврикія проводить політику їх гармонійного поєднання.

Мова

Офіційною мовою країни вважається англійська, як та інших країнах Співдружності. Широко поширені різні креольські діалекти, і навіть французька мова – спадщина французької колонізації.
90% населення говорить абсолютно особливою говіркою – це французька маврикійська креольська мова, цією ж мовою видаються основні друковані видання Маврикія і відбувається більша частина повсякденного спілкування жителів острова. Граматична основа та словниковий запас цієї мови – французького походження плюс сильний вплив африканських прислівників.

Валюта

Міжнародна назва: MUR
Маврикійська рупія дорівнює 100 су. У обігу знаходяться паперові купюри у 25, 50, 100, 200, 500, 1000 та 2000 рупій, монети у 1, 5 та 10 рупій, а також у 5, 10, 20 та 50 су. Дрібні розмінні монети у зв'язку з інфляцією дедалі більше виходять із вживання, але у внутрішніх районах вони, як і раніше, у ходу.
Обмін іноземної валюти не обмежений, обмін можна зробити у будь-якому банку чи обмінних пунктах готелів (комісійні більше). Обмін рупій на іноземну валюту провадиться тільки в аеропорту при виїзді з країни. Кредитні картки та дорожні чеки приймають практично у всіх готелях, магазинах та туристичних агенціях. Також практично повсюдно встановлені банкомати.

Транспорт

Air Mauritius щодня виконує рейси з Маврикія на острів Родрігес (перебуває під юрисдикцією Маврикія): 500 км долаються за годину з невеликим. Туди ж (а також острови Спільноти) можна дістатися і на поромі.
Найекономічніший, але не найшвидший спосіб пересування островом — автобуси. Мережа їх маршрутів дуже велика, самі автобуси знаходяться в непоганому стані, а в деяких навіть є кондиціонери. Вартість проїзду залежить від відстані, квитки прямо у салоні виписує кондуктор.
Таксі можна взяти в аеропорту або біля готелю. Вартість поїздки слід обумовлювати заздалегідь: більшість таксистів не визнає лічильників. Вартість поїздки становить у середньому 15-20 MUR за кілометр, при поїздках на далекі відстані тарифи знижуються. Для поїздок на коротку відстань це досить дорогий вид транспорту, а ось найняти таксі на весь день набагато вигідніше: за 2500 MUR можна ґрунтовно розглянути всю красу острова.
Торг при обговоренні вартості поїздки не те щоб рекомендується — він необхідний. Часто можна домовитись із працівниками готелю, які або порадять надійних водіїв таксі, або замовлять машину самі.

Часовий пояс Маврикія

Різниця у часі з Києвом – плюс 2 години у зимовий період, у літній період – плюс 1 година.

Митні правила

Ввезення та вивезення іноземної та національної валют не обмежено (декларація обов'язкова). Для осіб старше 18 років дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 50 сигар або 250 гр тютюну, міцних спиртних напоїв - до літра, вина або пива - до 2 л, до 250 мл туалетної води або один маленький флакончик парфумів, а також відео-, фото - та іншої побутової техніки - по одному предмету кожного найменування.
Заборонено ввезення наркотиків та наркотичних речовин, що містять, медичних препаратів, зброї, військового спорядження та амуніції, фруктів та харчових продуктів з Африки, Східної та Південно-Східної Азії, насіння, рослин та квітів, а також автомобільних покришок. Заборонено вивіз виробів з коралу та предметів, несанкціоновано піднятих з дна моря, а також саджанців — особливо якщо вони посаджені в землю. Для перевезення тварин потрібен дозвіл ветеринарної служби Міністерства сільського господарства Маврикія.