Танзания(Занзибар): Про країну

 

Танзанія - держава в Східній Африці. На півночі межує з Кенією та Угандою, на заході - з Руандою, Бурунді і Демократичною республікою Конго, на півдні - з Замбією, Малаві і Мозамбіком. У Танзанії дві столиці: адміністративним центром служить історична столиця Дар-ес-Салам, а законодавчим - Додома. У Танзанії знаходиться найвища гора Африки - Кіліманджаро, а острів Занзібар славиться піщаними пляжами і мальовничими рифами.

Занзібар - один з двох великих островів архіпелагу Занзібар (поряд з Пембою). Входить до складу Танзанії. Омивається острів Індійським океаном. Столиця  - однойменне місто Занзібар, історичний центр якого (Стоунтаун - «кам'яне місто») включений в список світової спадщини ЮНЕСКО. Аеропорт Занзібару (ZNZ) знаходиться в 6км від столиці острова міста Занзібар. Стоун Таун - центр і серце столиці - займає площу всього 1,5х2км. Колоніальна архітектура, зелень, вузькі заплутані вулички з дерев'яними балконами, велика кількість  магазинчиків, кафе, готелів, музеїв і, звичайно, двері. Прикраса дверей - родзинка Стоун Тауна. Всі двері різні, але неодмінним атрибутом - шипами від слонів. Цікаво, що слонів на острові ніколи не було, а мода на двері прийшла з Індії і прижилася. А ще крихітний Стоун Таун подарував світові легенду - Фредді Меркьюрі.

Час

Часовий пояс острова Занзібар: UTC + 03: 00 збігається з літнім часом в Україні. Час на Занзібарі з зимового на літній не переводиться, тому взимку різниця в часі з Занзибаром - 1 година.

Клімат

Клімат острова Занзібар вологий та жаркий. Середньорічна температура близько +30. Самий жаркий місяць - грудень, самий прохолодний - червень (+ 25-28), адже Танзанія і Занзібар знаходяться в Південній півкулі. Сезони дощів на Занзібарі припадають на квітень-травень (затяжний період дощів) і листопад (більш короткочасний).

В Індійському океані практично немає великих островів, в яких би відливи і припливи не були б помітні. Те ж стосується і пляжів Занзібару. Єдиним винятком можна назвати північ острова в районі пляжу Кендва (Kendwa) і Нунгві (Nungwi). Через особливості берегової лінії відливи в Кендві і Нунгві менш відчутні, ніж на будь-якому іншому пляжі. Величина відливів і припливів на Занзібарі залежить від фаз місяця. В повний місяць і в молодий вони найсильніші, а на «четвертинці «- самі непомітні.

Населення

Населення о. Зазібар – 1,3 млн. чоловік ( в столиці 26 тис. чоловік )

Релігія

Близько половини населення - прихильники християнства, друга за поширеністю релігія - іслам (30% населення країни - мусульмани, при цьому на Занзібарі їх більшість - 95%). Також в країні є прихильники місцевих релігій, а також індуїзму, буддизму та ін.

Мова

Офіційними мовами є суахілі та англійська, проте рідною мовою здебільшого місцевого населення є мова їх етнічної групи. У туристичних районах поширена англійська мова, на Занзібарі багато носіїв арабської мови.

Валюта

Національна валюта Занзібару - танзанійський шилінг (TZS). Курс обміну якого варіюється от 2000 TSh до 2220 TSh за 1 USD.В Танзанії скрізь приймають і долари, ними можна заплатити майже всюди на рівні з шилінгами. У готелях, ресторанах, на туристичних ринках і в екскурсійних бюро можна вільно розраховуватися доларами.

Транспорт

Транспорт на Занзібарі не відрізняється особливою різноманітністю. На острові Ви не знайдете ні метро, ні трамваїв, ні тролейбусів. Варіантів пересування по острову всього три, але реальних тільки два: таксі і оренда авто. Таксі найзручніший і найпоширеніший вид транспорту на острові. І звичайно ж найдорожчий. Що б ціна була більш менш адекватна і нормальна,  рекомендуємо домовлятися з самими таксистами, вони завжди зроблять краще ціну, ніж посередники на пляжі. Машини таксі можна зустріти біля кожного пляжу.

Митні правила

На Занзібарі діють стандартні митні правила: дозволено безмитне ввезення сигарет - до 200 шт. або 250 г тютюну, або 50 сигар, спиртних напоїв - до 1 л, до 250 мл парфумів або туалетної води. Дозволений вивіз місцевих ювелірних виробів з золота та срібла з дорогоцінними каменями, марок, монет, аудіо-, фото- і відеотехніка вносяться попередньо в декларацію і повинні бути вивезені з країни згідно із записом.

Туристи можуть ввозити необмежену суму в валюті без декларації, також дозволено ввезення / вивезення будь-яких продуктів харчування, предметів домашнього вжитку та інших особистих речей в межах особистих потреб. Заборонено ввезення і вивіз наркотиків, і вибухових речовина також слонової кістки і виробів з неї, роги носорога, шкур диких тварин, золота, алмазів, гвоздики, різного роду сувенірів і предметів тваринного походження, а також виробів з цінних порід дерева, виняток може робитися в разі покупки їх в надійних магазинах, здатних забезпечити товар офіційної ліцензією на вивезення, що підтверджують законність їх придбання.