Мексика: Про країну

Мексика у ВАШИХ серцях - кохання назавжди!

Країна підкорює – багатогранністю, строкатими фарбами, променистими посмішками, музичністю, історією, традиціями, комфортом, безпекою!
Такого кольору моря – ви не побачите ніде!! Мальдіви, Куба, Домінікана - навіть там немає такої води.. здається, що все, що вас оточує - чудово спрацьований фотошоп! Але немає! Це все – реальність!
Найцікавіші екскурсійні маршрути: колоніальні міста та дивовижні голоси марьячі, що змінюються справжніми джунглями з ягуарами та лінивими пантерами... рожеві фламінго та строкаті папуги, каньйони та шамани, національна кухня, яка відзначена ЮНЕСКО за свою унікальність та рецепти. ...всього словами і фото, на жаль, не передаси... це потрібно бачити на власні очі, відчувати своєю шкірою, відчувати присутність часу в пірамідах! I LOVE MEXICO!


Про країну

Країна на півдні Північної Америки та третя за величиною країна в Латинській Америці після Бразилії та Аргентини. Мексиканське суспільство характеризується крайнім багатством і бідністю, з обмеженим середнім класом, затиснутим між елітними кадрами землевласників та інвесторів, з одного боку, та масами сільської та міської бідноти, з іншого. Але, незважаючи на проблеми, з якими вона стикається, Мексика - країна, що активно розвивається. Столиця Мехіко - одне з найбільш густонаселених міст та мегаполісів у світі.  Маючи спільний кордон на півночі зі Сполученими Штатами Америки, Мексика обмежена на заході та півдні Тихим океаном, на сході – Мексиканською затокою та Карибським морем, а на південному сході – Гватемалою та Белізом. Мексика також управляє такими островами та архіпелагами, як Трес-Маріас у Тихому океані та Косумель та Мухерес біля узбережжя півострова Юкатан.

НАСЕЛЕННЯ
Населення Мексики складається з багатьох етнічних груп, у тому числі корінні Американські індіанці (американські індіанці), що становлять менше однієї десятої від загального числа. Взагалі кажучи, суміш корінних та європейських народів склала сьогодні найбільший сегмент населення – метисів, які становлять близько трьох п'ятих від загального числа. Мексиканці європейського походження («білі») становлять значну частину інших етнічних груп, що становлять решту населення.  

КЛІМАТ
У Мексиці температура змінюється у зв'язку з висотою, на височинах взимку може бути нижче 0°C. З травня до жовтня триває сезон дощів, у цей час характерні потужні тропічні циклони. Найменше опадів випадає північ від країни, близько 250мм. А найбільше їх кількість фіксується у південній частині до 1500мм на рік (більшість їх у літню пору).

Води моря влітку прогріваються до +27°C. Середньорічна близько +25°C. А ось у Карибському морі вода трохи тепліша, до +29°C. Найкращим часом для подорожі до Мексики вважається період листопад – квітень, коли температура стабільніша (+25+30°C). Взимку в основному Мексики температура не нижче +16°C. А дощовий час триватиме з червня по вересень. У столиці Мексики - Мехіко, найвища температура у квітні та травні, близько +27°C (вночі +11+12°C), а найнижча у грудні та січні +21°C (вночі +7°C). Середня температура в популярному місті-курорті Канкун влітку досягає +31+32°C, а в зимовий час не вище +27°C. Найтепліша вода у Канкуні у липні – серпні, близько +30°C. А взимку не нижче 24 °C. Тропічні циклони тут віють із серпня до жовтня. Клімат жаркий та вологий, але не настільки як в інших районах. У Акапулько клімат жаркий і вологий, опади переважно короткочасні і випадають у вечірній час. Найспекотніші місяці серпень та вересень, до +32°C, а зима близько +26°C. А ось температура місцевих вод влітку не вища за +27°C. Ті самі показники відносяться і до популярного курорту Пуерто-Вальярта.

МОВА
Іспанською мовою, яка є офіційною національною мовою та мовою навчання у школах, говорить переважна більшість населення. Менш однієї десятої американських індіанців розмовляють місцевою мовою. Однак існує понад 50 мов корінних народів, якими говорять понад 100 000 осіб, включаючи майя на Юкатані; Уастек у північному Веракрусі; Науа, тараски, тотонакі, отомі та мазахуа, в основному на Центральній Месі; Zapotec, Mixtec і Mazatec в Оахаку; і Целталь та Цоциль у Чьяпасі. Багато державних і приватних шкіл пропонують навчання англійською мовою як другою мовою.

РЕЛІГІЯ
У Мексиці немає офіційної релігії, оскільки конституція гарантує відокремлення церкви від держави. Однак більше чотирьох п'ятих населення, принаймні, номінально пов'язані з Римським католицизмом. По всій Мексиці розташовані тисячі католицьких церков, монастирів, місць паломництва та святинь.

ЧАСОВИЙ ПОЯС
У Мехіко час відстає від київського на -7 годин влітку та на -8 годин взимку. У Канкуні -7 годин взимку та влітку.

ВАЛЮТА
Валюта держави Мексика - мексиканське песо. Песо складається зі 100 сентаво. Знаходяться в обігу банкноти номіналом 1000, 500, 200, 100, 50 і 20 мексиканських песо. В обороті монети номіналом 100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 песо, 50, 20, 10 та 5 сентаво. Символ мексиканського песо, як і долар США — $. Знак сентаво ідентичний символу центу - ¢.