Венгрия: Хевіз

Мрія для всіх, хто хоче сховатися від суєти і хоч ненадовго зануритися в комфортне і безтурботне життя, поправити здоров'я, насолодитися миттю. Це чарівне європейське містечко з усіма його атрибутами: акуратними вуличками, квітковими клумбами, затишними кафе. Але центр загального тяжіння — однойменне термальне озеро, найбільше у Угорщині, а й у Європі. Купатися в Хевізі можна хоч цілий рік, милуючись завезеними з Індії ліліями та спостерігаючи, як покращуються самопочуття та настрій. За бажання варто вибратися на екскурсію в навколишні палаци і фортеці або на озеро Балатон, що знаходиться неподалік. Головне, не напружуватися: тут навіть плавають у надувних колах — так рекомендують лікарі.

Озеро Хевіз має вулканічне походження, що живлять його мінеральні джерела, які знаходяться в печері на глибині 38 м, у той час як глибина самої водойми  не більше 2 м. Вражає і площа поверхні (47,5 тис. кв. м), і температура води ( влітку +33...+36 °C, взимку +24...+28 °C). Плавати в озері можна цілий рік: для максимального комфорту відпочиваючих тут збудовано закриту купальню. Вода, насичена вуглекислим газом, радоном, сірою та торієм, повністю оновлюється кожні 48 годин. Не дивно, що її корисно приймати і внутрішньо: бювет курортники відвідують не рідше, ніж купальню. Лікувальну дію на організм надає і щільна пара, що постійно огортає озерну гладь.

Визначні пам'ятки Хевізу

Виноградники Хевізу

Наявність в місті безлічі термальних джерел є благодатною також для вирощування виноградної лози. Традиція вирощування винограду у Хевізі була ще за часів Римської імперії. Місцеві жителі старанно вирощували різні сорти винограду, та робили вино. Ця традиція вдало процвітала протягом багатьох століть, лише під час турецьких завоювань у Середні віки виноградники та виноробні були повністю зруйновані. Згодом традиція стала відроджуватися, а місто заселяти люди, які відновили виноробство. В наш час Хевіз є популярним курортом, що приваблює людей своїми цілющими мінеральними джерелами, виноградниками і смачним вином. Тут кожному надається можливість дегустувати будь-яке місцеве вино.

Протестантсько-євангелічна церква

Помітна здалеку завдяки семи вежам, що височіють над нею. Храм здатний вмістити близько 1000 парафіян. 9 вересня 1999 він був освячений екс-архієпископом - Йожефом Сенді. Будівля собору була спроектована Яношем Бочкаї, вона мала гарне освітлення, а також була багато прикрашена деревом. Його вікна виконані із кольорового скла місцевим художником – Ендре Шимоном. Церква широко використовувалася для проведення органних концертів, оскільки мала чудову акустику. До 1941 протестанти міста не мали свого храму, богослужіння проводилося в Курсалоні. В даний час місцеві жителі та гості курорту можуть задовольнити свої релігійні потреби.

Вулиця Ракоці

Мальовнича пішохідно-прогулянкова вулиця, одна з визначних пам'яток угорського міста Хевіз. Незважаючи на масштабну реконструкцію, вулиця зберегла атмосферу старовини і сьогодні є дуже популярною серед туристів. Це дуже симпатичне місце, оточене гарними будинками у стилі двадцятих років минулого століття. Усюди панує атмосфера безтурботності. Автомобілям тут їздити найсуворіше заборонено, тому на вулиці Ракоці дуже тихо та спокійно, відсутня усіляка метушня. Також уздовж вулиці розташовано безліч кав'ярень та затишних ресторанчиків, оформлених у стилі ретро. В одному з особняків у центрі вулиці розташований міський Історичний музей. Він заснований у 2004 році та повністю присвячений історії Хевізу. У тому ж будинку працює невеликий кінотеатр, розрахований лише на 100 глядачів. Наприкінці вулиці Ракоці розташовані зимові купальні.

Мерія Хевіза

Містом Хевіз став називатися зовсім недавно, лише 1992 року. Відповідно, і більшість міських будівель позбавлені чарівності старовини і насамперед підпорядковані функціональності. Така, наприклад, будівля місцевої мерії, цілком сучасна і містка. Будівля була збудована у 1999 році для міської адміністрації. Крім засідань та конференцій тут також проводяться концерти та культурні заходи. Будівля мерії не відрізняється особливою витонченістю та архітектурною вишуканістю, але все ж таки має милу деталь. Це дзвіночки на одній із стін. Їх 18 штук, і вони видають мелодійний дзвін, викликаючи кілька разів на день невигадливу мелодію.