Коста Рика: Про країну

Коста-Ріка – горбиста країна в Центральній Америці, вкрита тропічними лісами і омивається водами Карибського моря та Тихого океану. У столиці держави Сан-Хосе розташовано безліч культурних закладів, наприклад Музей доколумбового золота, проте Коста-Ріка більше відома своїми пляжами та вулканами, а також різноманітною флорою та фауною. Приблизно чверть площі країни займають заповідні джунглі, у яких водиться величезна кількість диких тварин, у тому числі павукоподібні мавпи та птахи квезаль.

Столиця Коста-Ріки - Сан-Хосе розташувалася у центрі країни. Міська архітектура демонструє тісне переплетення різних стилів. Основна частина будівель – це колоніальний чи неокласичний стиль. Ключові місця міста – Національний музей, старовинні храми та сувенірний ринок. Алахуела - друге за розмірами та значущістю місто на території держави, яке знаходиться зовсім поряд зі столицею. Можна відвідати вулкан Поас, ферми, де розводять метеликів, та музей, організований дома старої в'язниці. Також неподалік розташована іспанська цитадель (в Ередії). Картаго - вирушаючи на південний схід від Сан-Хосе, ви натрапите на Картаго - маленьку провінцію з безмежними зеленими долинами, кавовими плантаціями і очеретом. Колись це був центр країни, але після масштабної катастрофи початку XX століття оригінальний історичний центр повністю зруйнувався. До наших днів зберігся лише гарний храм та легендарна базиліка Богоматері Ангелів. На сході на вас чекають звивисті канали та гірські кряжі. Мова місцевого населення змусить напружити звивини навіть досвідченого поліглоту: у ньому ви почуєте іспанську, англійську та невідомі вашому юшку місцеві прислівники. Тут же знаходиться місто Лимон, поруч із яким розташовані резервації індіанців. Північний захід Коста-Ріки – джерело пам'яток: національні заповідники Куру, Кабо-Бланко, Маренко, ботанічний сад, китова бухта. Тут справді є на що подивитися, і це зробило регіон одним із найбільш затребуваних у країні серед туристів.

Гірські пейзажі та реліктові рослини в Коста-Ріці залишилися майже такими, якими були мільйон років тому. Невипадково Стівен Спілберг знімав знаменитий "Парк Юрського періоду" саме тут.

Клімат

Клімат Коста-Ріки субекваторіальний та вологий. З кінця весни до кінця осені традиційно йдуть дощі. На березі океанів повітря нагрівається щонайменше до двадцяти семи градусів. З грудня до квітня жодних дощів немає, що робить сезон ідеальним для відвідування країни. Але й дощі тут страшними назвати не можна, тому якщо спланували відпустку на літо – сміливо вирушайте назустріч пригодам.

Митня

Обмежень на ввезення та вивезення іноземної та національної валют немає, при цьому декларація є обов'язковою. Дозволено безмитне ввезення 400 сигарет або 50 сигар, або до 500 г тютюну, 3 л міцних спиртних напоїв, парфумів, одягу та взуття – в межах особистих потреб. Заборонено ввезення фруктів, овочів, рослин, живців та насіння, продуктів з овочів, м'ясопродуктів, психотропних та наркотичних речовин, зброї та боєприпасів, а також порнографічних видань. Для ввезення медикаментів необхідно призначення лікаря або медкарта туриста. Заборонено вивезення археологічних цінностей, антикваріату, рідкісних тварин та птахів, їх шкур та опудал.

Транспорт

Пересуватися країною можна літаком або автобусом, залізничне сполучення між містами практично відсутнє. Щоправда, є туристичний поїзд із Сан-Хосе до Кальдери (вся дорога – близько 90 км). Громадський транспорт у містах - автобуси та маршрутки. Таксі є у всіх великих містах і "ловляться" прямо на вулиці. Вартість проїзду невисока, майже всі машини обладнані лічильниками.

Клімат 

Клімат у країні субекваторіальний. Можна виділити два сезони: сухий - з грудня до квітня і дощовий - з травня по листопад. На плато середня температура протягом року становить близько +20...+22 °C, а гірських районах може відпускатися до +10 °C (з можливими заморозками в зимовий період). На узбережжі Карибського моря та на півдні тихоокеанського узбережжя температура коливається в межах +27...+33 °C, різниці між денними та нічними температурами практично немає. Найкращим часом для відвідування країни вважається сухий сезон, період із грудня до квітня.

Кухня та ресторани 

Національна кухня країни - пекельна (у хорошому сенсі слова) суміш іспанської та індійських кухонь. Її основа - рис, чорна квасоля, м'ясо, овочі та спеції. У самих стравах спецій зазвичай не так багато, найчастіше їх подають окремо у вигляді соусу. Дуже популярні різноманітні салати зі свіжих овочів, рис з овочами та м'ясом, рис, зварений у кокосовому молоці, м'ясо в банановому листі. Як гарнір часто подають смажені та печені банани, а також суміш із рису та овочів. Обов'язково варто спробувати печену рибу "а-ла-планча", черепашки "кончас" та пиріжки з начинкою з яловичини, сиру або курки "аррегладос".

Найпопулярніший алкогольний напій у країні – ром місцевих сортів Centenario, Abuelo, Cacique та Platino. Також не варто оминати кавовий лікер Cafe Rica та світлі сорти пива Imperial, Bavaria або Pilsen. Костариканський кава вважається чи не найкращим у світі, і п'ють його тут у величезних кількостях. У ресторанах зазвичай включають податок 13% і ще 10% за обслуговування. Буває й так, що ці відсотки вже входять до цін, зазначених у меню. Якщо обслуговування не включено до рахунку, можна залишити 5-10% суми замовлення. Також прийнято давати на чай носіям, покоївці, водієві та гіду. У таксі чайові необов'язкові.

Банки та обмінні пункти

Грошова одиниця країни - Костаріканський колон (CRC), у 1 колоні 100 сантимів. Актуальний курс: 10 CRC = 1,15 RUB (1 USD = 644,73 CRC, 1 EUR = 728,7 CRC). Банки відкриті з 8:30-9:00 до 15:00-17:00 по буднях і з 9:00 до 14:00 по суботах, неділя - вихідний. Валюту можна обміняти в аеропорту, банку, обмінному пункті або готелі, але найвигідніший курс пропонують банки. Перевага надається доларам США, решта валют обміняти складніше. Взагалі, американська валюта має у Коста-Ріці цілком вільне ходіння, її приймають повсюдно. Щоправда, решту найчастіше дають у місцевій валюті. Кредитні картки основних платіжних систем та туристичні чеки приймають у великих готелях та магазинах. Банкомати зазвичай розташовані у відділеннях банків або супермаркетах великих міст. Тревел-чеки в країну вигідніше брати у доларах США.